İyi erkek nasıl kötü erkeğe dönüşür?

Bazı erkekler dışarıdan mükemmel ve son derece eğlenceli görünürken sonrasında arıza tiplere dönüşebiliyorlar. Peki, kusursuz sandığımız, güvendiğimiz adamlar nasıl oluyor da bir anda kabus karakterler oluyorlar?

Damla Durak/Cosmopolitan

Hepimizin hayatında, zor zamanlarımızda yanımıza koşan, annemizin beğenip bize uygun gördüğü bir erkek arkadaş vardır. İlişki, arkadaşlıktan öteye geçemez çünkü o kişi sizinle ve ailenizleyken bambaşka, kız arkadaşlarınızla bir araya geldiğinde bambaşka biridir. Kadınların ilgisini hissettiği anda tam bir kazanovaya dönüşür! Tabii bunu gözardı edip ilişkiye başlamışsanız geçmiş olsun! Başkalarına son derece iyi görünen ama size hayatı zindan eden erkek tiplerini kategorize ettik ve onlarla nasıl baş edebileceğinizin formüllerini çıkardık.

1. KATEGORİ
Seri Şekilde Aldatıyor
Her kadının kabusudur, uzun süredir birlikte olduğu erkek tarafından aldatılmak. 26 yaşındaki inşaat mühendisi Burak, sevgilisinin yüzüne tam bir romantik prensi oynarken, birlikte oldukları iki yıl boyunca onu dokuz kere aldatmış. Burak, "Birlikte olmaya başladıktan bir ay sonra onu aldatmıştım. Aslında her seferinde bir daha tekrarlamayacağıma dair kendime söz versem de bu bir kereyle sınırlı kalmadı" şeklindeki itirafıyla bizi şaşırtıyor.
NASIL BAŞ EDİLİR? Sevgilinizin sizi aldattığını mı öğrendiniz? Öncelikle kendinizi sakın suçlamayın! Bazı erkekler ne yazık ki bu anlamda kendilerini kontrol altında tutmayı başaramıyorlar. Kaybedenin o olduğuna inanın. Suçlu olan siz değilsiniz, o; affeden taraf olmayın!
2. KATEGORİ
Aniden Ortadan Kayboluyor
Belki de en fenası! Haftalarca sizi tavlamak için uğraşır, tam ona kendinizi kaptırmışken bir anda ortadan kaybolur. Dönüş yapılmayan aramalarınız, cevap gelmeyen mesajlarınız sizi çileden çıkarsa da hissettiğiniz en kuvvetli duygu meraktır. Neden, neden, neden? Sorun erkeklerin maymun iştahlı tavırlarında. Mert bu durumu bize şöyle açıklıyor: "Bir kadından gerçekten hoşlandığımda onu elde etmek için ne gerekirse yapıyorum. Elde ettikten bir süre sonra ise sıkılıyorum ve açıklama yapmadan ortadan kayboluyorum. Açıklamayla uğraşmak zor geliyor. Hem ne diyebilirim ki?"
NASIL BAŞ EDİLİR? Diyelim ki yeni flörtünüz aramalarınıza ve mesajlarınıza karşılık vermiyor. Eğer ondan gerçekten hoşlanıyorsanız ve sebebini merak ediyorsanız durumu sorgulayabilirsiniz. Tabii abartmadan! Erkek cevap vermeden kaçmayı seçiyorsa muhtemelen verecek mantıklı bir cevabı yoktur. Eğer onu merak ettiğinizi söylemenize rağmen yine de cevap alamıyorsanız hiç üzerinde durmayın, hayatınızı yaşamaya bakın.
3. KATEGORİ
Uyandığınızda Çoktan Gitmiş Oluyor
Bu tip erkeklerle birlikte bir gece geçirme şansınız olabilir ancak gün doğmadan o çoktan yanınızdan gitmiş olacaktır. Böylesi erkekler türlü şirinliklerle aklınızı çeler ve kendilerini evinize davet etmenizi sağlar. Son derece tatlı bir erkek imajı çizen Ali de bu erkeklerden biri ve bakın ne diyor: "Bir kadınla geceyi geçirdiğimde yanında kalırsam ve sabah benimle uyanırsa ilişki beklentisiyle umuda kapılacağını düşünüyorum. Güzel bir gecenin ardından tadında bırakarak, oradan ayrılıyorum. Bu birlikte olduğum kadını büyük bir hayal kırıklığına uğratıyordur ama yol yakınken üzülüp atlatması daha kolay bence."
NASIL BAŞ EDİLİR? Sabah uyandığınızda geceyi geçirdiğiniz erkek, yanınızda değilse bu tamamen onun kabalığından kaynaklanıyordur. Sakinliğinizi koruyun ve onu sakın aramayın! Bırakın giden gitsin. Zaten böyle bir erkekle ilişkiniz ne sağlıklı ne de uzun ömürlü olur. Size zarar vermesini engelleyin.
BİZE ULAŞIN