YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Öğrenci motivasyonu

Merhaba,
Ben bir lise öğretmeni olarak öğrencilerimde üniversite sınavlarına hazırlanmaları konusunda motivasyon sağlamak amacıyla neler yapabilirim? Velilerden ne tür destek beklemeli veya onları nasıl yönlendirmeliyim?
Şimdiden teşekkürler.
Psk. Danışman Aşkım Kapışmak:
Merhaba, motivasyon ile performans eksikliğini iyi analiz etmek gerekir. Kimi motive olamaz, kimi ise motive olur ama performans gösteremez. İyi bir zaman planlaması yapmak şart. Motivasyonlarını azaltan şeylerin listesini yapalım. En çok zaman ve en çok para harcadıkları şeyleri liste yapsınlar. Sonra da ulaşmak istedikleri hedefleri yazsınlar. Kıyaslama yapalım yaptıklarınızla hedeflediklerimiz arasında nasıl bir bağ var? Bu çalışma farkındalık sağlayacak. Velilerin katılımı önemli. Ara ara oturumlar. Bilinçlendirme seminerleri iyi olabilir. Fazla beklentiye girmemeleri gerekir. Bu beklenti strese sokar. Çocukların olumsuz taraflarını dillendirmeyi bıraksınlar, olumlu taraflarını görsünler, geri kalan kısım için Hangi Anne Hangi Babasınız? kitabımı okuyabilirsiniz.
Sevgiler

YORUM YAP

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN