2014 Sevgililer Günü anketinden çıkan sonuç

Sevgililer Günü’nü erkekler bir Avrupa şehrini keşfederek kadınlar ise evde şarap içerek geçirmek istiyor.

Tripsta'nın düzenlediği 2014 Sevgililer Günü anketinin sonuçlarına göre, erkekler bu özel günü sevgilisiyle bir Avrupa şehrini keşfederek (yüzde 28), kadınlar ise sevdikleri kişiyle evde şarap içerek (yüzde 24) geçirmek istiyor. Erkeklere göre Sevgililer Günü için en romantik şehir Venedik (yüzde 37) iken kadınlar Paris'i (yüzde 35) tercih ediyor.

Avrupa'nın en çok tercih edilen online seyahat acentelerinden Tripsta, 2014 Sevgililer Günü dolayısıyla bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılan 356 kişinin yanıtlarından ilginç veriler ortaya çıktı. Tripsta'nın düzenliği Sevgililer Günü anketine katılanların yüzde 60'ını erkekler, yüzde 40'ını ise kadınlar oluşturdu.

Tripsta'nın anketinde yer alan "Aşağıdakilerden hangisi sizin için Seyahatsever anlamını içermektedir?" sorusuna, katılımcıların yüzde 55'i "Maceracı" yanıtını verdi. "Romantizm denince hangi ruh hali sizi tam olarak ifade eder?" sorusuna verilen "Maldivler'de özel bungalov tipi odada beraber olmak" yanıtı ise yüzde 31 ile birinci sırada yer aldı.

Diğer sorularda kadınlar ile erkekler ayrıştı
Anketin "Sevgililer Günü'nüzü nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz?" sorusuna erkekler yüzde 28 oranda "Bir Avrupa şehrini keşfederek" yanıtını verirken, kadınlar aynı soruyu yüzde 24 oranda"Partneriniz ile beraber evde şarap içerek" şeklinde yanıtladı. Erkeklere göre Sevgililer Günü için en romantik şehir Venedik (yüzde 37) iken kadınlar Paris'i (yüzde 35) tercih ediyor.

Romantik bir seyahat için erkekler 900-1500 TL (yüzde 23) arası bütçe ayırırken, kadınlar bu bütçeyi 1500-2000 TL (yüzde 26) olarak belirliyor.
BİZE ULAŞIN