Michael Kors 5 milyon çocuğa ulaştı

Ünlü tasarımcı Michael Kors, sivil toplum kurumlarıyla işbirliği yaparak açlıkla savaşan ve acil durumlarda gıda yardımında bulunan dünyanın en büyük yardım kuruluşu United Nations World Food Programme (WPF) ile gücünü birleştirerek dünya genelinde 5 milyon çocuğa gıda yardımında bulundu.

Söz konusu yardım, geçtiğimiz yıl markanın WFP ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucu ürettiği 100 series özel koleksiyonunda yer alan ve bizzat Michael Kors tarafından tasarlanan Watch Hunger Stop saatlerinin satışından elde edilen gelirin bir bölümüyle gerçekleştirildi.

Projede yer almaktan büyük gurur duyduğunu belirten ünlü tasarımcı, "WPF'ye katılırken müşterilerimizin de bizimle beraber dünyadaki açlığıbir nebze de olsa durdurmak için savaşacaklarından emindik ve ne mutlu bize ki yanılmadık" dedi.

Önümüzdeki sezon da projeye destek vermeye devam edecek olan Michael Kors, bu kapsamda WFP için özel olarak sınırlı sayıda ürettiği 100 Series koleksiyonunayeni bir model daha ekliyor. Ekim ayında Michael Kors mağazalarında satışa sunulacak saatlerin her birinin satışından elde edilecek gelir ile100 çocuğa gıda yardımı yapılacak. Ayrıca Michael Kors satılan her saat için WFP'ye 25 $ bağışta bulunacak. Ekim ayı boyunca Michael Kors mağazalarına giden müşteriler ve ziyaretçiler, 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nü de içinde barındıran ay boyunca WFP'ye yardımda bulunabilecekler.
BİZE ULAŞIN