Çocuğun var diye seksi unutma!

Artık yeni bir hayatınız var. İki kişi olduğunuz, romantik ve eğlenceli günler size çok eski görünüyor olabilir. Ama aslında hayat devam ediyor ve eskisinden çok daha güzel olabilir. Ama bunu yaşarken eşinizin olduğunu ve onu ne kadar çok sevdiğinizi unutmayın.

Hazırlayan: Çağla İnci


1-Aileye geçiş süresince cinsellik sorunlarını anlayışla karşılayın

Bebeğinizi ailenizin üçüncü bir kişisi olarak görmeniz biraz zaman alabilir. Bir süre sonra işler yeniden düzene oturacaktır. Sadece sabırlı olun.

2-Sağlığınıza dikkat edin
Egzersiz yapın, ne yediğinize dikkat edin. Yorgunluk ya da zaman bulamama bahanesinin arkasına saklanmayı ve jinekologunuza mutlaka düzenli olarak gidin.

3-Beraber zaman harcamaya özen gösterin
Bebeğiniz oldu diye bundan sonra hep balık etli olup makyajsız dolaşacak değilsiniz. Kendinize ve eşinize az da olsa zaman ayırın. Paylaşımı bırakmayın.

4-Eşinizle iletişimde olun
Evin sorunları, bebeğiniz ya telefonunuzla oynamak yerine en az 20 dakika eşinizle konuşun. Bebeğiniz olmadan önce konuştuğunuz şeylere yeniden dönün.

5-Sekse öncelik verin
Yaratıcı olun. Uzun zaman bulamıyorsanız şipşak olara sevişin.

6-Doğum kontrolünün sizin hayatınızı nasıl etkilediğine bir kez daha bakın.
Mesela bazıları yeniden hamile kalmktan korktuğu için sevişmek istemez. Bunları açık açık konuşun ve çaresine bakın.

7-Emzirmek sorun olabilir.
Bu yüzden bebeğinizi besledikten sonra sevişmenizde fayda var. Ya da sevişirken seksi bir sutyen giyin ve onu çıkarmayın.

8-Mizah duygunuzu kaybetmeyin
Her şeye olumsuz bakmayın ve olayların eğlenceli yanını görmeye çalışın. Siz de takdir edersiniz ki bu bebek için de çok önemli.

9-Seksi bir anneyi kendinize örnek alın.
Olivia Wilde gibi yeni anne olmuş isimleri düşünün. Seksiliklerini koruyup kendilerine vakit ayırmayı ihmal etmiyorlar. Ayrıca ne kadar güzel olduğunuzu her zaman gösterin.

10-Annelerin seksi olabileceğini unutmayın
Vücudunuzun cazibesini kullanın. Ve annelerin de seksi olabileceğini siz de kanıtlayın.

BİZE ULAŞIN