'yle iki haftada 5 kilo!

Sebzelerin suyunu yudumlatan Omni Diyeti harikalar yaratıyor.

, hastalıklarla mücadele eden taze sebze, meyve türü gıdalarla beyni uyanık tutup kasların ve organların yüksek kondisyonda çalışmasını sağlayan yüksek kaliteli proteinleri birleştiren basit bir beslenme planıdır.

Omni Diyeti ciddi miktarda kilo vermeyi sağlarken tüm vücut sağlığına baştan aşağı katkıda bulunuyor. Beslenme düzeninden egzersize ve psikolojik motivasyona kadar pek çok unsuru içeren diyet programında sebze yemeye alternatif olarak sebzeleri içmek de öneriliyor.

Amerikalı beslenme ve sağlık uzmanı Tana Amen'ın, New York Times'ın en çok satanlar listesinde yer alan ve Pena Yayınları'ndan çıkan "Omni Diyeti" adlı kitabı iki haftada 5 buçuk kilo verdiren bir beslenme planı öneriyor.Basit, bilime dayalı, bitkisel besinler ile yüksek kaliteli proteinlerin ideal oranından oluşan Omni Diyeti'nde Tana Amen'ın geliştirdiği diyet planına göre yüzde 70 meyve, sebze ve yüzde 30 protein tüketerek enerjiyi yükseltmek, hastalık riskini düşürmek, beyin ve hormon fonksiyonları düzenlemek, kilo vermek ve vücuda tamamen sağlık kazandırmak mümkün. Sebze ağırlıklı bu diyet vücudun ihtiyacı olan sebze alımının sadece yemekle değil, sebzeli içeceklerle de tamamlanabileceğini söylüyor.
Tana Amen, günlük diyete daha çok besleyici yiyecek katmanın uygun yolları olarak yeşil su, buğday çimi ve sebze smoothie'leri içmeyi öneriyor.

5 porsiyon sebzeye eşit
Omni Diyeti'nde yeşil suyun taze sebze suyuna alternatif, bir tür kurutulmuş veya dondurulmuş sebze olduğu belirtiliyor ve suya eklenen bir kepçe "yeşil karışım"ın beş porsiyon sebzeye eşit olduğu söyleniyor. Yeşil suyun faydaları arasında yemeklerdeki asidi nötrleştirmeye yardımcı olması yer alıyor. Ayrıca doygunluk hissi veriyor, açlığı kesiyor ve öğünler arasında atıştırmayı önlüyor.Buğday çimi güç paketi

Diyete daha çok besin gücü eklemenin bir yolu da günlük bir doz buğday çiminden geçiyor. Buğday çimi ile yapılan içecekler hızlı enerji ve besin almanın harika bir yoludur. Bilimsel çalışmalar, buğday çiminin kan akışı, sindirim, detoksifikasyon ve ağır metal şelasyonuna yardımcı olduğunu gösteriyor. Buğday çimi ve diğer yeşil sular alternatif kanser tedavi merkezlerinde besin terapisinin özünü oluşturuyor. Üstelik buğday çimi glüten içermiyor.

Yeşil su mu, smoothie mi?
Tana Amen, yeşil su mu yoksa sebze karışımından oluşan dondurulmuş bir içecek olan smoothie mi tercih edilmeli sorusuna "Her ikisi de" diye cevap veriyor ve ekliyor: "Smoothie'nize yeşil katmak gerekli lifi sağlar. Yeşil özlerini sulandırmak güçlü bir bazlaştırıcı tonik, vitamin ve mineralleri alır ve lifi geride bırakır. Lifi çıkarmak gerçek anlamda sindirim süresini ortadan kaldırır ve size bol enerji ve besin verir."
Tana Amen sebzeleri yemek ile içmek arasındaki farkı da şöyle özetliyor: "Sebzeleri çiğnemek var olan besinlerin yaklaşık yüzde 25'ini serbest bırakır. Ama ezme veya suyunu sıkma sebzelerdeki besinlerin yüzde 80'ine yakınını serbest bırakır."

Omni Diyeti
Yazar : Tana Amen
Çeviri : Levent Aydoğan
Yayınevi : Pena Yayınları
Tür : Sağlık Beslenme - Diyet
Sayfa Sayısı : 344
Fiyat : 24.00 TL

Tana Amen Hakkında:
Sağlık uzmanı ve ünlü bir konuşmacı olan yazar Tana Amen aynı zamanda Rick Warren, Dr. Daniel Amen, Dr. Mark Hyman ve Dr. Mehmet Öz gibi sağlık dünyasının önde gelen otoriterleri tarafından yürütülen, kapsamlı bir sağlık hareketi olan popüler Daniel Planı içinde koç ve beslenme uzmanı olarak yer almaktadır. Birçok dergi ve gazetede yazıları yayınlanan, televizyon ve radyo programlarına konuşmacı olarak katılan Tana Amen eşi beyin doktoru Dr Daniel Amen ile birlikte yaşamaktadır. Eşiyle birlikte Amen Klinikleri'nde yüz binlerce Amen takipçisine beslenme konusunda destek olan yazar hakkında daha fazla bilgi için yazarın www.tanaamen.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN