[Alt-Text]
YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Kadınların ağzından çıkanları kulağınız duysun!

Eğer ki bir kız arkadaşınız veya eşiniz varsa, bu cümleler size de tanıdık gelecektir. Kadınların söylediği 9 önemli ve 'ölümcül' kelimeye dikkat edilmediği taktirde olacakları hiç söylemeyelim, daha iyi... Kadınlar konuşuyor, sessizlik lütfen!Nilüfer TÜRKOĞLU
nilufer.turkoglu@caferuj.com.trYapılan araştırmalara göre ilişkilerin ayakta kalabilmesi için sadece sevgi değil, anlayış da önemli. Özellikle kadın-erkek ilişkilerinde bazı kurallar vardır. Bu kurallara uyulmadığı zaman bir taraf mutlaka aslan kesilecek, av olmamak için diretirken avlamak için her türlü numaraya başvuracaktır. (Kadın da erkek de buna bayılır, unutmayın.)

Kadınlar, erkeklere hükmetmeyi sever, onları çapkın bir bakışla yere sermeyi de. Türlü numaraları, türlü oyunları vardır. Ama en çok kelimelerin gücünden yararlanır. Karşısındaki adamla 'scrabble' oynamaya bayılır, sözlüğünden özenle seçtiği kelimeleri en beklenmedik anda püskürtmeyi sever. İşte o zaman sevgilinin / eşin vay haline...

Size 9 özel kelimeden bahsediyoruz. Ağızdan çıktığı an, mutlaka bir şeyleri ima eden, iğneyi derinden batıran. Kadınlar tarafından söylenen 9 'ölümcül' kelimenin şifresini çözdünüz, çözdünüz... Yoksa hayat size dar, ey erkekler...KADINLAR BUNLARI SÖYLÜYORSA EYVAH!..


1) İYİ: Mutlaka tartışmanın sonunu getirmek istiyordur. Elbette kendisi haklıdır. Aslında 'iyi' demek, "Kes sesini" demenin en temiz halidir. Artık bi' susun isterseniz...

2) BEŞ DAKİKA: Giyiniyorsa beş dakikayı altıyla çarpmanızı üzerine de birkaç dakika katmanızı öneririz. Beş dakika beş dakikadır ama siz saatinize bakmayın yine de...

3) BİR ŞEY YOK: İşte en en tehlikeli ifadelerden biri! Fırtına öncesi sessizlik desek yeri hani. Bu tartışmanın sonu kötü bitecek, bunu bilesiniz.

4) DEVAM ET: Aslında altındaki mana çok açık ve nettir: "Yaptığın şeyi bitir artık, yapma!"

5) AH ÇEKİYORSA...:
Üzgünüz ama geri zekalı olduğunuzu anlatmaya çalışıyor.

6) TAMAM, SORUN DEĞİL: Aslında gayet sorun. Bu bir sızlanıştır. Memnuniyetsiz olmuştur bir kere... Ama durumu toparlaması da lazımdır. Size kriz anını sessiz ve derinden gösterir.

7) TEŞEKKÜRLER: Bir kadın teşekkür ediyorsa başınızı mağrur bir şekilde eğip sadece "Bir şey değil" diyin. Uzatmayıni kısa kesin!

8) NEYSE: "Canın cehenneme!!!"

9) ENDİŞELENME, BEN HALLEDERİM:
İşte en tehlikeli durumlardan biri daha! Bu ifade, kadının erkeği işe yaramaz bulduğunu 'kibarca' açıklar.

*** Tabii ki kadınların sözlüğü bununla sınırlı değil. Ancak kadınları anlama rehberinin başlıca 9 sözcüğü, en azından bir süre hayatınızı kurtaracak, buna emin olun.

YORUM YAP

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN