[Alt-Text]
YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Erkeklerin ilk buluşma hataları

Daha önce o kadar çok ‘ilk buluşma’ yaşadınız ki artık kendinizi bu konuda uzman olarak görüyorsunuz değil mi? Ama dikkat! İstediğiniz kadar bu konuda bilirkişiyi oynayın, ilk buluşmada bu hataları yapan çok erkek var. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Hazırlayan: Çağla İnce


Çok pahalı ya da çok salaş bir yere gitmek

Daha neyin ne olduğunu bilmeden ıstakoz yemeye gitmenin bir alemi yok. Çok pahalı yerlere gidip ilk buluşmada kasım kasım kasılmaktansa daha normal seviyede rahat konuşabileceğiniz lezzetli bir yere seçmeyi tercih edin. Aynı şey salaş yerler için de geçerli.

Fazla konuşmak
Heyecandan ya da bir şeyleri kanıtlamak istediğinizden mi bilmiyoruz. Ama paslaşarak konuşmaya özen gösterin. Konuşacak konu bulamadığınızda ona 'senin nasıl gidiyor' gibi sorular sorun. Böylece ortak konulardan ilerleyebilirsiniz.

Hesabı paylaşmayın
Yılların problemi olabilir ama bunun yalnızca bir cevabı var: İlk buluşmada hesabı erkek öder. Üstelik buluşmanın ikincisi olmasa bile. Eğer karşınızdaki kibarlıktan paylaşmayı önerirse kabul etmeyin. Hatıralarda kibar kalmak önemlidir.

Gelecek hayallerinizden bahsetmeyin
İçinizde evlenmek için hayallerinin kadınını bekleyen, çocuk hayali kuran biri olabilir. Ama karşınızdaki kişi de tam olarak bu hayallere uygun olsa bile ilk buluşma bunu konuşmak için hiç uygun değil. En azından birkaç ay bekleyin!

Sinema gecesi yapmayın
Eğer bu zorlama bir buluşmaysa ve gelecek vaat etmiyorsa evet sinemaya gidebilirsiniz. Böylece neredeyse hiç konuşmadan geceyi tamamlar bir de güzel bir film izlemiş olursunuz. Ama böyle bir amacınız yoksa yapmayın.

Korkutmayın
Daha buluşmanın başında 'bir dahaki buluşmamızda' diye başlayan cümleler kurmayın. Bırakın bunun kararını 1-2 gün sonra, onu tekrar görmek isteyip istemediğinize göre verin. Ayrılırken de 'seni bir daha ne zaman görebilirim?' demeyin. Çünkü bu 2000'lerin başında kaldı.

Ailenizle karşılaşmayın
Evet karşılaşmayı siz değil, tesadüfler belirler ama bu riski minimuma indirin. Aklı başında olan hiç kimse ilk kez görüştüğü kimsenin annesinden müstakbel gelin damgası yemek ya da baştan aşağı süzülüp ahiret sorularına tutulmak istemez.

Telefona kilitlenmeyin
Sosyal medyadan kopamıyor olabilirsiniz ya da Candy Crush'ta canlarınız dolmuş olabilir. Ama bırakın bir kenarda sizi beklesinler. Buluşmanın ve belki de hayatınızın aşkıyla ilk buluşmanızın tadını çıkarın.

Eskilerin konusunu açmayın
Şunu kabullenin: Eski ilişkiniz artık gerçekten eski! Yani geleceğe onu taşımanın hiçbir anlamı yok. Önceki kız arkadaşlarınızın yaptıkları şimdikini hiç ilgilendirmiyor.

Sessiz kalmayın
Çok konuşmak iyi değil ama hiç konuşmamak da öyle. Sadece sorulara cevap vermekle kalmayın muhabbet başlatın.


YORUM YAP

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN