Mobilyaya Türk tasarımı damgası

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizatörlüğü, İstanbul, Ege ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin katkısıyla 9.’su düzenlenen “Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nın ödül töreni gerçekleştirildi. Bu sene1171 kişinin tasarımlarıyla başvuruda bulunduğu yarışmada 25 tasarımcı ödüllendirildi..

Akademisyenler, profesyonel tasarımcılar, lisans öğrencileri, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, ev, ofis, mutfak-banyo ve akıllı mobilyalar kategorilerinde başvurduğu 9.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın ödül töreni, Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, OAİB Başkanı Ahmet Kahraman ve sektörün önden gelen isimlerinin katılımıyla 22 Nisan'da Yıldız Şale Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Türkiye'de düzenlendiği ilk yıldan bu yana tasarımcıların ilgisini en fazla çeken yarışmada ödüllü tasarımlar Prof. Önder Küçükerman, Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Fatih Kıral, Murat Armağan ve Renan Gökyay tarafından belirlendi.

Bu yıl farklı kategorilerden oluşan 25 ödüle, toplam 85.500 TL ödül verildi. Tasarımcılara ödüllerini veren Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ, mobilya sektörünün temsilcilerine, ödül alan tasarımların üretilmesi ve ihracata kazandırılması çağrısı yaptı.

Türkiye'de tasarım alanında katılımı en yüksek yarışma olan Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması; TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından desteklendi.

Yarışma Hakkında Detaylı bilgi İçin:
www.designforexport.org veya www.mobilyatasarimyarismasi.org

BİZE ULAŞIN