Türkiye’nin en uzun Açıkahava Film Festivali

Uniq İstanbul, gelenekselleşen açıkhava film gecelerine bu yaz Uniq Açıkhava Film Festivali ile devam ediyor. Başka Sinema iş birliği ile 1 Haziran’da, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile başlayacak festival, ölümünün birinci yıldönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek “Sürü” ile 16 Eylül’de kapanacak. Sinemaseverleri yaz boyu, haftanın üç günü seçkin filmlerle buluşturacak olan etkinlik Türkiye’nin en uzun süren açıkhava sinema festivali olacak.

Başka Sinema'nın hazırladığı program kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir seçki sunuyor. Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye'de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları Uniq Açıkhava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra Uniq Açıkhava Sahnesi'nde izleyicilerle buluşacak.

Yepyeni filmlerin yanı sıra hem Türkiye'den hem yurtdışından klasik filmleri yenilenmiş kopyalarından izlemek yine Uniq Açıkhava Film Festivali ile mümkün olacak. Vizyona girmemiş, çok az yerde gösterilmiş son dönemin merak edilen filmlerini de yine bu festivalde yakalamak mümkün. Zaman zaman filmlerin oyuncuları ve yönetmenleri de gösterimler sırasında izleyiciyle buluşacak.

Uniq Açıkhava Film Festivali biletlerine 17 Mayıs itibariyle Mobilet'ten ulaşmak mümkün. Bilet fiyatları ise 25 TL.

Haziran Programı:

1 Haziran Perşembe
LAL LA LAND

4 Haziran Pazar
JULIETA

6 Haziran Salı
JACKIE

8 Haziran Perşembe
KISA FİLM GECESİ

11 Haziran Pazar
MOONLIGHT (AYIŞIĞI)

13 Haziran Salı
PRINCESS MONONOKE

15 Haziran Perşembe
ELLE

18 Haziran Pazar
1) MY LIFE AS A ZUCCHINI (KABAKÇIĞIN HAYATI) 60' +
2)THE RED TURTLE (KIRIMIZI KAPLUMBAĞA) 80'

20 Haziran Salı
CAPTAIN FANTASTIC (KAPTAN FANTASTİK)

22 Haziran Perşembe
PATERSON

25 Haziran Pazar
I, DANIEL BLAKE

27 Haziran Salı
DESIERTO

29 Haziran Perşembe
ALBÜM

BİZE ULAŞIN