Garden kapılarını açtı

Gucci, Floransa'da gerçekleşen Pitti Uoma Moda Fuarı’nın ilk gününde yeni mekanı Gucci Garden'ın kapılarını özel bir partiyle açtı.

doğduğu kent Floransa'ya adını taşıyan çok özel bir mekanla döndü.

Kreatif Direktör Alessandro Michele'nin tasarladığı bu özel mekanda, sadece bu mağazaya özgü satışa çıkan Gucci tasarımı ürünler, deneysel filmlerin gösterildiği bir sinema salonu, küratör Maria Luisa Frisa'nın yönettiği bir sergi alanı, 3 Michelin yıldızlı şef Massimo Bottura'nın önderliğinde bir restoran yer alıyor.

Alessandro Michele Gucci restoranı şöyle anlatıyor; "Modanın yenilenmesi şart! Girişimci olmamız gerekli! Eğer kapılarımzıı farklı projelere açmazsak, sürdürülebilir bir sektör olma ihtimalimiz sıfırlanır. Dünya anlamsız ve ruhsuz şeylerin peşinde değil. Onlarla ilgilenmiyor. Sosyal medyaya göz atmanız yeterli. Eleştiriler çok büyük. Kimse bir yemeği, sırf siz hazırladığınız için yemek istemiyor. Daha fazlası gerekli. Bir hikayesi olmalı mesela.."

Özel bir partiyle kapılarını açan mekana Gucci ile kapsül koleksiyonlar hazırlayan ünlü sanatçılar Trevor Andrew (GucciGhost), Coco Capitán, Amanda Charchian, Helen Downie (Unskilled Worker), Angelica Hicks, Ignasi Monreal katıldı.

Yıl boyunca ziyaret edebileceğiniz Gucci Garden'ın giriş ücreti 8 Euro olarak belirlendi. Bilet ücretinin yarısı Floransa kentinin yenilenme çalışmalarına bağışlanacak.

BİZE ULAŞIN