Parizyen adres

Emaar Square Mall’un avlusundaki mağazanın vitrinleri o çok tanıdık turuncuyla kaplanıp, üzerler ine Opening Soon yazıldığından beri hepimizde heyecanlı bir bekleyiş vardı. Hermès’in İstanbul’daki üçüncü ve en büyük mağazası nihayet geçtiğimiz haftalarda kapılarını açtı.

Giriş Tarihi: 12.06.2018 10:52

343 metrekarelik iki katlı mağazayı Paris menşeli mimarlık ajansı RDAI tasarladı. 'Musharabia' adlı geometrik metal süslemeler, iç mimariyi özel kılan detaylardan yalnızca biri. Zemin ise ile özdeşleşmiş Faubourg mozaiği ile döşeli. Cep balkonu, dev pencereler ve Creation Baumann perdeler göz alıcı.

Yeni mağazanın vitrinleri de büyük açılış için titizlikle hazırlanmış. Avusturyalı kağıt heykel sanatçısı Anna-Wili Highfield'ın, marka ile özdeşleşen at figürünü yorumladığı heykellerin yele kısımları Hermès'in ipek fularlarından oluşuyor ve mineli bilezikler dürbün formunda kompozisyona eşlik ediyor.

Mağazanın açılış partisi de Hermès görkeminde gerçekleşti. Davetlileri caz bandosu karşıladı ve kurdele kesiminin ardından parti başladı. Kristal avizelerin süslediği, bolca samanla kocaman bir haraya dönüştürülen alanda gerçekleşen partide müzikler Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı. İkramlar ise şef Carlo Bernardini imzalıydı. Markanın Türkiye Genel Müdürü Francesca di Carrobio, Avrupa Direktörü Juliette Streichenberger ve pek çok ünlü ismin katıldığı partinin sürprizi, davetliler arasındaki Gülşen'in bir şarkı seslendirmesi oldu.

BİZE ULAŞIN