Bologna, Floransa ve Dubai'de karantina!

Dünyanın dört bir yanından karantina günleri...

Giriş Tarihi: 23.05.2020 13:11

#evdekal-Dubai

ZEYNAB EL-HELW / INFLUENCER

Her gün yeni bir şey duyuyor, şok edici bir şey öğreniyoruz haberlerden, sosyal medyadan veya gelen mesajlardan. Koronanın hikayesi ilk çıkışından sonra oldukça değişti. Bu yüzden karışık hislerim var. Bir komplo olduğunu düşünüyorum çünkü bunu gösteren birçok kaynak var ama net bir kanıt yok. Aynı zamanda doğanın bize verdiği bir uyarı olduğunu düşünüyorum. İzolasyon sürecinde, bu durumdan öğrenmem gereken çok şey olduğunu ve zamanımı doğru kullanmam gerektiğini fark ettim. Bazen kendimizle vakit geçirme fikri korkutucu olabiliyor.

Ancak zaman, kutunun dışını görüp, sahip olduklarımızın değerini anlama zamanı. Ailemiz ve kendimiz için durmanın, acele etmemenin zamanı. Hayat yolculuğu o kadar hızlıydı ki, şimdi yavaşlamışken manzaranın keyfini çıkarmalıyız. Evde vakit geçirmeyi seviyorum. Bu ilk fark ettiğim şey oldu. Daha önceleri hep bir acelem olur ve evde nasıl keyif yapmam gerektiğini bilmezdim. Günümü planlamak da hoşlanmadığım bir durumdu ama artık bebeğim olduğu için bir zorunluluk haline geldi. Evdeyken oğlum Luca'nın ihtiyaçlarına göre hareket ediyorum. Onun uyku saatlerinde işlerime ve spor rutinime zaman ayırıyorum. Eşimle de evde bir şeyler yapmanın tadını çıkarıyoruz ve birlikte zaman geçiriyoruz.

Karantinada hem yeni hobiler edindim hem de eskileri canlandırdım. Müzik enstrümanlarımı ortaya çıkardım, şiir ve şarkılar yazdım. Klasik müzik eğitimi almıştım, piano ve flüt eğitimim vardı. Geçen yıl gitar da almıştım ancak pratik için zamanım olmamıştı. Bu nedenle planım evde kaldığım zaman boyunca becerilerimi geliştirmek. Olabildiğince yazmak istiyorum. Bitiremediğim kitapları okuyorum. En çok zamanı balkonumuzda geçiriyorum.

Gün batımlarını izlemek için mükemmel bir yer. Güneşlenmek için de. Her şey normale döndüğünde ilk olarak herhalde en uzun yürüyüşlerimden birine çıkacağım. Hatta o yürüyüş bir koşuya, ardından da denize dalmaya dönüşebilir. Bir de eşim ve oğlumla hiç gitmediğimiz bir yere seyahat etmek istiyorum.

Karantina favorileri
Müzik
: Latin müzikleri, The Weeknd
Film: Klasiklere geri döndüm.
Kitap: Paul Coelho'nun tüm kitapları
Instagram hesabı: Jessica Alba takip edilecek pozitif isimlerden.
Kişi: Annem
Dizi: Ozark

BİZE ULAŞIN