Serena Williams'ın kızı takım sahibi oldu

Serena Williams, kadın futbol takımı kurmak için kollarını sıvarken, 2 yaşındaki kızı Alexis Olympia Ohanian Jr da yatırımcı oldu.

Giriş Tarihi: 22.07.2020 13:08 Güncelleme Tarihi: 22.07.2020 17:36

Şampiyon tenisçi Serena Williams, Reddit kurucu ortağı olan eşi Alexis Ohanian ve Oscar ödüllü oyuncu Natalie Portman, Los Angeles'ta bir kadın futbol takımı kuracak. Williams-Ohanian çiftinin kızları Alexis Olympia Ohanian Jr da takımın yatırımcılarından oldu. Böylece 2 yaşındaki Alexis takım sahibi olan en genç insan unvanına sahip olacak.

ABD'de Ulusal Kadın Futbol Ligi'nin 2022 sezonunda, çoğunluğu kadınlar tarafından kurulacak Los Angeles merkezli yeni bir takımın sahada olması bekleniyor.

Natalie Portman, Eva Longoria, Jennifer Garner, Uzo Aduba, Jessica Chastain ve America Ferrera gibi ünlü oyuncuların yanı sıra; tenis dünyasının yıldızı Serena Williams ile kadın milli takımından 14 sporcu da kurucular arasında yer aldı. Ayrıca teknoloji ve medya sektöründen yatırımcılar da bu girişimi destekledi.

Takımın ismi ve merkezi henüz belirlenmese de grup kendilerini 'Angel City' olarak adlandırıyor.

Ligde Kaliforniya merkezli bir takımın yokluğuna dikkat çeken kurucular, yeni takımın kadın futboluna yönelik gittikçe artan ilgiye de katkı sağlayacağını söylüyor.

BİZE ULAŞIN