72. Emmy adayları 28 Temmuz'da açıklanacak

72. Emmy Ödülleri adayları 28 Temmuz'da Leslie Jones tarafından duyurulacak.

Giriş Tarihi: 24.07.2020 16:29

Televizyon Akademisi, "Saturday Night Live"ın eski yıldızlarından olan ve yaklaşmakta olan "Supermarket Sweep"te yer alacak Leslie Jones'un 72. Primetime Emmy Ödülleri adaylarının duyurulması için düzenlenecek olan basın toplantısına ev sahipliği yapacağını açıkladı.


Leslie Jones

Bu yılki ödüller için adaylıklar, 28 Temmuz'da emmys.com'da yayınlanacak. COVID-19 salgınının ortasında insan sağlığı ve güvenliği yönergelerine göre düzenlenecek olan etkinlik sanal olarak gerçekleştirilecek. Televizyon Akademisi Başkanı ve CEO'su Frank Scherma, "Televizyon, bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda evde zaman geçirme konusunda önemli bir rol oynamıştır ve bizi birbirimizden uzak tutarken, aynı zamanda bir araya getirdi. Bu çığır açan aktörlerin, yapımcıların ve komedyenlerin bu yılki olağanüstü adayları, her zamankinden çok daha önemli bir yerde olacak." dedi.

Oylama takvimi de, Koronavirüs salgını nedeniyle değişti. Televizyon Akademisi'nin oy veren üyeleri, adaylar arası oy pusulalarına bakmak ve seçimlerini yapmak için 2 Temmuz'dan 13 Temmuz'a kadar süre kazanmıştı. Bazı kategoriler, 197 drama ve 111 komedi dizisi olmak üzere rekor sayıda başvuru gördü.

BİZE ULAŞIN