77. Venedik Film Festivali’nin film seçkisi belli oldu

Bu yıl 2-12 Eylül tarihleri arasında 77. kez düzenlenecek olan Venedik Film Festivali programında yer alacak filmler açıklandı.

Giriş Tarihi: 28.07.2020 14:34 Güncelleme Tarihi: 28.07.2020 14:35

77'nci kez düzenlenecek Venedik Film Festivali'nin Altın Aslan yarışma jürisinin başkanlığını Cate Blanchett'in yapacağı duyurulmuştu. Yarışma jürilerinde yer alacak ana jüri isimleri açıklandı.

77. Venedik Film Festivali'nin Ana Yarışma jürisinde Cate Blanchett, Christian Petzold, Cristi Puiu, Joanna Hogg, Veronika Franz, Ludivine Sagnier ve Nicola Lagioia yer alacak.

Bu yıl festivalde Hong Kong Yeni Dalgasının önemli yönetmenlerinden Ann Hui ve başarılı oyuncu Tilda Swinton'a Yaşam Boyu Başarı Ödülü olarak Altın Aslan verilecek.

Açılış Filmi
Lacci – Daniele Luchetti

Ana Yarışma
In Between Dying – Hilal Baydarov

Le Sorelle Macaluso – Emma Dante

The World to Come – Mona Fastvold

Nuevo Orden – Michel Franco

Amants – Nicole Garcia

Laila in Haifa – Amos Gitai

Dear Comrades – Andrei Konchalovsky

Wife of a Spy – Kiyoshi Kurosawa

Khorsid – Majid Majidi

Pieces of a Woman – Kornél Mundruczó

Miss Marx – Susanna Nicchiarelli

Padrenostro – Claudio Noce

Notturno – Gianfranco Rosi

Never Gonna Snow Again – Małgorzata Szumowska

The Disciple – Chaitanya Tamhane

And Tomorrow the Entire World – Julia Von Heinz

Quo Vadis, Aida – Jasmila Zbanic

Nomadland – Chloé Zhao

Yarışma Dışı – Özel Gösterimler
30 Monedas 1. Bölüm – Álex de la Iglesia

Princesse Europe – Camille Lotteau

Omelia Contadina – Alice Rohrwacher ve JR

Yarışma Dışı – Kurmaca
Lasciami Andare – Stefano Mordini

Mandibules – Quentin Dupieux

Love After Love – Ann Hui

Assandira – Salvatore Mereu

The Duke – Roger Michell

Night in Paradise – Park Hoon-Jung

Mosquito State – Jan Rymsza

Yarışma Dışı – Kurmaca Olmayan
Sportin' Life – Abel Ferrara

Crazy, Not Insane – Alex Gibney

Greta – Nathan Grossman

Salvatore: Shoemaker of Dreams – Luca Guadagnino

Final Account – Luke Holland

La Verità su La Dolce Vita – Giuseppe Pedersoli

Molecole – Andrea Segre

Narciso Em Ferias – Renato Terra ve Ricardo Calil

Paolo Conte, Via Con Me – Giorgio Verdelli

Hopper/Welles – Orson Welles

City Hall – Frederick Wiseman

Venedik Klasikleri
Cronaca di un amore – Michelangelo Antonioni (1950)

Claudine – John Berry (1974)

Den Muso – Souleymane Cissé (1975)

Utószezon – Zoltán Fábri (1967)

Sedotta e abbandonata – Pietro Germi (1964)

La última cena – Tomás Gutiérrez Alea (1976)

Fukushû suru wa ware ni ari – Shohei Imamura (1979)

Muhomatsu no issho – Hiroshi Inagaki (1943)

You Only Live Once – Fritz Lang (1937)

Serpico – Sidney Lumet (1973)

Le cercle rouge – Jean-Pierre Melville (1970)

Neokonchennaya pyesa dlya mekhanicheskogo pianino – Nikita Mihalkov (1977)

Goodfellas – Martin Scorsese (1990)

Venedik Günleri
Honey Cigar – Kamir Aïnouz

The Stonebreaker – Gianluca ve Massimiliano Serio

Mama – Li Dongmei

Residue – Merawi Gerima

Preparations to be Together for an Unknown Period of Time – Lili Horvat

Oasis – Ivan Ilkic

My Tender Matador – Rodrigo Sepulveda

Conference – Ivan I. Tverdovskij

The Whaler Boy – Philipp Yuryev

200 Meters – Ameen Nayfeh

Saint-Narcisse -Bruce LaBruce

Nightwalk – Malgorzata Skumowksa (kısa film)

In My Room – Mati Diop (kısa film)

Horizons
Mila – Christos Nikou

La Troisième Guerre – Giovanni Aloi

Milestone – Ivan Ayr

The Wasteland," Ahmad Bahrami

The Man Who Sold His Skin – Kaouther Ben Hania

I Predatori – Pietro Castellitto

Mainstream – Gia Coppola

Genus Pan – Lav Diaz

Zanka Contact – Ismael El Iraki

Guerre E Pace – Martina Parenti ve Massimo D'Anolfi

La Nuit Des Rois – Philippe Lacote

The Furnace – Roderick Mackay

Careless Crime – Shahram Mokri

Gaza Mon Amour – Tarzan Nasser ve Arab Nasser

Selva Tragica – Yulene Olaizola

Nowhere Special – Uberto Pasolini

Listen – Ana Rocha De Sousa

The Best Is Yet to Come – Wang Jing

Yellow Cat – Adilkhan Yerzhanov

BİZE ULAŞIN