Aşkın ve yeni hali

Aşkın bilinen hikâyesini, çok farklı anlatan iki özel insandan dinleyin!

Aşk!..

Yeryüzünde daha çok konuşulmuş bir konu yoktur herhalde. siyle, yenisiyle, her çağda, hayatımızın her anında aşk… İster ateşiyle yanın, ister olmadığına inanın… Herkes aşktan dem vurur bir zaman… Ancak öyle insanlar vardır ki aşkı onlardan dinlemenin tadı bambaşkadır.

İşte bu kitapta, aşkın bilinen hikâyesini, çok farklı anlatan iki özel insandan dinleyeceğiz. Biri Türkiye'nin en büyük gazetecilerinden, 7'den 70'e herkesin sevgilisi . Hayatının her döneminde, yaptığı her işte aşkı dolu dolu yaşayan, 71 yıllık bir çınar. Köşe yazılarında kalplere dokundu; içimize işleyen öyküler, birbirinden derin sözler söyledi sevdaya dair yıllarca.

Diğeriyse köşe yazarlığından müziğe, özgün tarzını cesurca yansıtan . Bugünü anlatan gerçekçi gözlemlerini, mizahi üslubuyla gözler önüne serdi Sabah gazetesindeki yazılarında.

Eski Aşklar… Yeni Aşklar bu iki ismin köşe yazılarından derlenmiş aşka dair aforizmalarından oluşuyor. Bu aforizmalar birbirine yönelik karşılıklar ve cevaplar değil. Bu aforizmalar kendi yüreklerinden okuyucularına gönderdikleri duyguların rastlantısal bir şekilde ard arda gelişidir yalnızca.

Ve bir kez daha anladım ki, Sevgililer Günü'nü yaşamak için insanın sevgilisi olması gerekmiyor… Sevmesi yeterli… Seviyorsan gün senin…"
Hıncal Uluç

"…14 Şubat Sevgililer günü kutlamalarına en burun bükenler bile çaktırmadan düşünürler kendi kendilerine… Herkes sevilmek ister hesapsızca."
Ayşe Özyılmazel

Turkuvaz Kitap/ Satış Fiyatı 13,99 TL
BİZE ULAŞIN