'nın hayatı oldu

Türkçe ve Kürtçe altyazıları ile Nisan ayında gösterimde.

Güney Afrika'daki ırkçı beyaz rejime karşı yürüttüğü mücadele nedeniyle ömrünün 27 yılını demir parmaklıklar ardında geçiren Nelson Mandela, ülkesine 5 yıl devlet başkanı olarak hizmet etmişti. Hayatını ayrımcılığa karşı mücadeleye adayan 'nın efsanevi lideri 'nın mücadeleyle dolu hayatı beyazperdeye aktarıldı. Efsanevi lider Nelson 'nın siyaseti bıraktıktan sonra kaleme aldığı otobiyografisinden beyaz perdeye aktarılan Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol filmi Nelson Mandela'nın tüm hayat hikayesini anlatan ilk olma özelliğini taşıyor.

Film, Nelson Mandela'nın küçük yaşta çobanlık yaptığı Transkei köyündeki çocukluk yıllarından, Güney Afrika'nın demokrasiyle seçilmiş ilk başkanı olduğu döneme kadar olan etkileyici hayat hikayesini anlatıyor.

Yönetmenliğini Justin Chadwick'in üstlendiği Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol filminde Nelson Mandela'yı Pasifik Savaşı, Prometheus, Thor gibi yüksek bütçeli filmlerde rol almış olan İngiliz oyuncu İdris Elba, Winnie Madikizela Mandela'yı ise Karayip Korsanları ve son olarak da James Bond'un son serisi Skyfall ile dikkat çeken son Bond kızı Naomie Harris canlandırıyor.

BİZE ULAŞIN