“# # başladı

Hülya Küpçüoğlu’nun yeni sergisi “#Yeşilçam #Sinema”, sanatın en çağdaş yansımalarının sergilendiği S-ART By Sürmeli’de, 10 Nisan Perşembe günü sanatseverlerin yoğun katılımıyla açılışını gerçekleştirdi.

Açıldığı günden itibaren, Türk ının en değerli sanatçı ve eserlerini ağırlayan S-ART by Sürmeli' de havası esiyor. ' nun yeni si "#Yeşilçam #Sinema" sergisi 10 Nisan Perşembe günü, saat 18:00' de, sanatseverlerin yoğun katılımıyla açılışını gerçekleştirdi. Sergi, sanatçının 2011-2014 yılları arasında yaptığı resimlerden oluşuyor. Sanatçı sergide, Yeşilçam' ın sevilen simalarının portrelerini, film sahnelerini ve filmlerde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz , gibi mekanlar ile geçmişi günümüze taşıyor.


Küpçüoğlu, özgün üslubu çerçevesinde görmeye alışkın olduğumuz figürleri, güncel bir dil ile yorumluyor. Canan Beykal' ın sergi katalog yazısında belirttiği üzere 'Hülya Küpçüoğlu' nun yeni sergisi bir yandan Duchamp' ın hazır nesneleri kullanmasıyla, diğer yandan Warhol ve Pop sanatın ikonseviciliğiyle ve kolaj tekniklerinin sanata uygulanışıyla yakından ilişkilidir.'

Sergi, Film-San ve Necip Sarıca'nın katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. Resim satış gelirinin belli bir miktarı Film-San' a verilecektir. Hülya Küpçüoğlu' nun #Yeşilçam # sergisi, S-ART by Sürmeli sergi salonunda 27 Nisan tarihine kadar gezilebilir.


BİZE ULAŞIN