'Bülbül dışkısı' ile gençleşiyorlar

Yılların getirdiği yıpranma izlerini üzerlerinden atmak için zaman zaman olmadık yöntemlere başvuran ünlüler, yaşlanmayla mücadele yöntemlerine şimdi de 'bülbül dışkısı'nı ekledi.

Başta Hollywood'un yakışıklı yıldızlarından Tom Cruise olmak üzere birçok ünlünün, yılların yüzlerine getirdiği izleri silmek için seansı 180 sterline, (Yaklaşık 650 TL) yüzlerine bülbül dışkısı sürdürüyor.

Daily Mail gazetesi "Şimdiye kadarki en kuş beyinli tedavi" olarak nitelendirdiği bu yöntemle, 51 yaşındaki 'un 2 yıllık gençleşme seanslarına katılarak faydasını gördüğü iddia etti. 40 yaşına basan David Beckham'ın eşi Victoria Beckham da bülbül dışkısıyla gençleşme seanslarına başladığını açıkladı.

Botoksa alternatif gösterilen bu yöntemde, Japonya'nın Kyushu adasında yaşayan bülbüllerden toplanan dışkılar pirinç kepeği ve suyla karıştırılıp krem haline getirilerek yüz maskesi olarak uygulanıyor.

1 saatlik seans sırasında yüz derisinin bu dışkıyı emmesi bekleniyor. Dışkıda bulunduğu söylenen enzimlerin derideki ölü hücreleri kaldırıp yaşlanma ve güneş ışığıyla meydana gelen komplikasyonları yok ettiği iddia ediliyor.


BİZE ULAŞIN