Zenginler kulübü geliyor

Zenginler kulübü olarak bilinen Soho House, İstanbul'un yeme, içme, eğlence ve konaklama hayatına farklı bir renk katacak. Dünyanın farklı yerlerinde 11 şubesi olan kulüp, yakında Tepebaşı'nda açılacak.

Film, medya ve yaratıcı endüstrilerdeki insanlar için özel üyelikli kulüp olarak 1995'te Londra'da kurulan , yakında Türkiye'ye geliyor. Zenginler kulübü olarak bilinen Soho House, 'ndaki eski Amerikan Konsolosluğu binasında açılacak. Cosmopolitan dergisi, Nick Jones'un yaratıcısı ve sahibi olduğu kulübü mercek altına aldı.

En büyüğü bizde

  • Dünyadaki en büyük Soho kulübü Türkiye'de açılacak. Tüm dünyada sayıları 36 bini geçen üyeler arasında Türkiye'den kimlerin olacağı epey merak konusu.
  • Tahmin edildiğinin aksine Soho kulüpler, içeride şampanya kadehlerinin elden düşmediği, havyarların havada uçuştuğu ortamlar kesinlikle değil. Parası olanları değil, yaratıcı zekası olanları üye yapıyorlar.
  • Kulübün; ressamından senaryo yazarına, balerininden matematik profesörüne kadar her meslek sektöründen samimi ve hakiki entelektüellere ihtiyacı var. Nitekim bünyesinde her ay çeşitli söyleşi, gösteri, workshop ve konserlerin düzenlendiği, spor salonu, spa'sı, terasında havuzu, hatta sinema salonu olan bir kulüp zinciri. Üyeliğinizle hava atmaya değil, sosyalleşmeye çağırıyorlar sizi.
  • Dünyanın çeşitli kulüplerinde her türlü ünlüye rastlamanız mümkün ama şubelerin hiçbirinde bırakın ünlülerin fotoğraflarını çekmeyi, yemeğinizin görüntüsünü dahi Instagram'da paylaşamıyorsunuz. Hatta kimi kulüplerde cep telefonu kullanımı yasak! Bu kuralı ihlal edenlerin üyelikleri iptal ediliyor.
  • Soho House'ların mottosu; ye-iç uyu (eat-drink-nap).

En eski otel

  • Londra'da 2009'da açılan Dean Street Townhouse (deanstreettownhouse. com), Soho House'un ilk bağımsız oteli. Mekan halka açık kafeterya/restoranı olarak açılmış. 39 odalı otelin restoranı İngiliz yemeklerinden oluşan mönüsüyle dikkat çekiyor. Kafeteryada ve otelde çalınan müziklerin çoğunluğu, orijinal plaklardan kaydedilmiş.
  • Dean Street Townhous'un binası yüzyıllar boyunca başarılı ressam, yazar ve müzisyenleri mıknatıs gibi çekmesiyle biliniyormuş. Binanın en üstte bulunan iki katı müzik eserleri üreten bir fabrika gibi kullanılmış. Her oda; desenleri elle çizilmiş Georgia dönemi tarzı duvar kağıtları, Mısır'dan gelen pamuklu keten kumaşlar ve otantik Georgia dönemi tarzında dokunuşlar ile ayrı ayrı dizayn edilmiş.

16 restoran halka açık

  • Soho'nun dünyada toplamda 11 şubesi var. Bunların altısı İngiltere'de. Diğer beşi ise Berlin, New York, West Hollywood, Miami ve Toronto'da bulunuyor. Babington, High Road, Shoreditch, Berlin, New York ve Miami'de otel odaları da mevcut.
  • Kulüp üyeliği olmayanlar dünyanın farklı yerlerinde bulunan şubelerde konaklayamıyor. Ancak kulübe üye olmayanlar da düşünülmüş. Soho House portföyünde şu anda 16 halka açık restoran bulunuyor.
  • Nick Jones, tam bir İstanbul aşığı. Bu yüzden de kulüpte Türk müziği ve mutfağına da yer vermeyi planlıyor. Hatta hamam kültürümüzü de mekanına taşımayı düşünüyor.

BİZE ULAŞIN