, 'yi yeniden yarattı

Hollywood'da onu oynasa oynasa Nicole Kidman oynardı ve yapımcılar tabii ki doğru seçim yaptı. Zarafet tanrıçası, Monako prensesi, aktris Grace Kelly'nin yaşam hikayesi filmleştirilirken Kidman, kuğu güzelliğine güzellik katıyor.

Cannes Film Festivali, beklentileri karşılamaktan uzak hikâyesi 'Grace of Monaco'yla açıldı. Bu yıl 67. gerçekleşen festivalin kuşkusuz en merak edilen filmininin başrol oyuncusu , tüm güzelliğiyle kırmızı halda arz-ı endam ederken onun film için en ideal aktris olduğunu düşünmemek içten bile değildi.

Sadece sinemanın değil modanın da ikonik yüzlerinden olan Kelly'yi beyazperdeye taşıyan Kidman, bu benzerliğe hak verdiğini söylüyor ve ekliyor: "Onu oynamaktan dolayı gurur duyuyorum. Çok hüzünlü bir kadın. Prenses hayatı yaşadığını düşünen herkes yanılmış aksine çok acı bir hayat onunkisi. O kadar güzel bir kadın ve bu kadar üzücü bir hayat, gerçekten çok trajik" diyor.Filmin konusu:
Hollywood'un Altın Çağı'nın en büyük yıldızlarından biri olan Grace Kelly, kariyeriyle ilgili her şeyin yolunda gittiği bir dönemde aşık olur ve Monako prensi, Prens 3. Rainier ile yaşadığı aşk, onu çok sevdiği mesleğine son vermek zorunda bırakır. İkili, Yüzyılın Düğünü olarak adlandırılan görkemli bir düğünle evlendikten sonra ünlü aktris resmi olarak Monako prensesi olur. Saray hayatına ve bu çevrenin kurallarına uyum sağlamaya çalışan 'Monako Prensesi'nin karşılaştığı tek güçlük bu olmaz. Bu dönemde meydana gelen ve Fransa ile Monako arasında patlak veren politik krizler genç krallığı günden güne daha fazla yıpratmaya başlar.

Filmin yönetmenliğini "La vie en rose" filmiyle tanınan Olivier Dahan üstlenirken başrollerini Nicole Kidman ve Tim Roth paylaşıyor.


BİZE ULAŞIN