[Alt-Text]
YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Yerli 'tan “Dokuz Oda Cinayetleri”

Tiyatro oyuncusu ve polisiye roman türünde Türkiye’nin en başarılı kadın yazarı Ayşe Erbulak, yeni kitabı “Dokuz Oda Cinayetleri” ile ezberleri bozacak.

Türkiye'nin "Yerli Agatha Christie" si olarak anılan Ayşe Erbulak, polisiye gerilim türünde yazdığı ve soluk soluğa okunacak bir roman ile kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yazar, "9 Oda Cinayetleri" adını verdiği gerilim yüklü yeni kitabında, İstanbul'da işlenen cinayetler zincirini ve bu cinayetlerin ardındaki tüyler ürperten gerçekleri konu alıyor.

Kitap, diğer polisiye romanların aksine, katilin kim olduğunu daha en başından gösteriyor; ancak sonrasında yaşanan olaylar okuru bambaşka ve şoke eden bir finalle buluşturuyor.

Erbulak, dördüncü kitabı olan "9 Oda Cinayetleri" nde pedofili ve ensest gibi toplumsal sorunlara da değiniyor.Büyüyünce yazar olmak istediğini belirten , son kitabı için "Polisiye yazmak için kurgu ustası olmak gerekiyor. '9 Oda Cinayetleri' çıraklığı bitirme tezim" diyor.

Erbulak'ı çok başarılı bulduğunu belirten polisiye roman türünde Türkiye'nin en başarılı yazarlarından Ahmet Ümit ise " '9 Oda Cinayetleri' ayrıntılardan yola çıkılarak kurulmuş eğlenceli bir polisiye roman. Polisiye meraklılarına farklı ve keyifli okumalar vaat ediyor." diyor.

Destek Yayınlarından çıkan "9 Oda Cinayetleri" 7 Haziran'da raflardaki yerini alacak.

YORUM YAP

kalan karakter 2000

Zeynep Ünal Zeynep Ünal

Ayşe Erbulak ile ilgili yazınızı okudum. Kendisinin Hafiye Karılar serisini okumuş hatta incelemiş, aynı zamanda Agata Christie'nin tüm polisiye kitaplarını okumuş (gene incelemiş) biri olarak Agatha Christie benzetmesini, maalesef yüzeyen bir o kadar da düşünülmeden yazılmış buldum. Zira polisiye yazmaları hariç bu iki yazarın aralarında (ve cinsiyetleri) tek bir ortak nokta yok. Gerek kurgu, gerek karakterler gerek üslup ve deha olarak bu böyle.
Erbulak'a gelince, kendisinin yazın kalitesi veya içeriği olsun kendi içinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde her iki yazara da haksızlık yapılmamış olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.06.2014 17:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN