Chet Faker çok yakında İstanbul'da

Gerçek ismi Nicholas James Murphy olan, sahne ismini Kaybedenler Kulübü'nün gerçek üyelerinden efsanevi caz trompetçisi Chet Baker'dan alan, Avustralyalı besteci ve şarkıcı Chet Faker, 1 Kasım Cumartesi gecesi nihayet İstanbul'da...

Günümüzde tanımı çok genişlemiş "electronica" müziğin en özgün sanatçılarından biri kabul edilen Chet Faker, dansa ruhani bir boyut kazandıran downtempo, soul ve dub-step tabanlı bestelerini kendine has etkileyici vokali ile harmanlıyor.

2014 yılında kaydettiği ilk albümü Built On Glass'dan önce çok sayıda single ve 4-5 şarkılık kısa kayıtlar yayımlayan sanatçı, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kendine has bir hayran kitlesine sahip... Faker, "Rolling Stone Dergisi" tarafından 2013 yılında "En İyi Bağımsız Sanatçı" seçildi. Müziğin sadece müzik olmadığı günümüzde, hırpani hipster görünümlü imajı ve sanatsal değeri hayli yüksek videolarıyla da takip edilen Chet Faker'in konseri, dansı sevenler kadar dans edenleri seyretmeyi sevenler de beğeniyle izleyecek.

Chet Faker'ın Babylon sahnesinde caz ve electronica'nın yollarını kesiştireceği etkileyici performansını sakın kaçırmayın!


BİZE ULAŞIN