Erkekleri ağlatan şarkılar

Sadece kadınların duygusal bir film izlerken ya da bir şarkıyı dinlerken hüzünlendiği ve hatta ağladığını düşünüyorsanız, sevgili hemcinslerim yanılıyorsunuz!


Nilüfer TÜRKOĞLU
nilufer.turkoglu@caferuj.com.tr

Eğer "erkekler ağlamaz" kafasındaysanız bir şarkıyla ağlayacaklarını düşünmenize imkan yok tabii… Ama araştırma bu, 1700 erkeğin katılımıyla yapılan ankete göre erkeklerin de ağladığı şarkılar varmış.

'PRS for Music' isimli bir müzik topluluğunun yaptığı ankete göre erkekleri en çok ağlatan şarkı 1992 tarihli 'Automatic for the People' albümünden, REM grubunu 'REM' yapan şarkı 'Everbody Hurts'. Şarkının klibi de ayrı bir güzellik, ayrı bir hüzün yaratır bünyede. Jake Scott, trafiğe sıkışmış insan yığınının düşüncelerini, 'herkes yara alır şu hayatta' felsefesiyle özet olarak geçmiştir bize…

Listenin ikinci sırasında Eric Clapton'ın oğlunun ölümünden sonra yazdığı 'Tears in Heaven' yer alıyor. Listede sadece bir kadın var. O da hayatımızda tek bir şarkıyla kalma başarısı gösteren Sinead O'Connor'ın 'Nothing Compares to U'.Hadi ağlatalım şu erkekleri:


1. Everbody Hurts – REM
2. Tears in Heaven – Eric Clapton
3. Hallelujah – Leonard Cohen
4. Nothing Compares 2 U – Sinead O'Connor
5. With or Without You – U2
6. Drugs Don't Work – The Verve
7. Candle In The Wind – Elton John
8. Streets of Philadelphia – Bruce Springsteen
9. Unchained Melody – Todd Duncan
10. Angels – Robbie Williams


BİZE ULAŞIN