Kremlin Balesi Kuğu Gölü klasiğiyle Türkiye'de

Dünya balesinin seçkin klasiği Kuğu Gölü, Rusya'nın bale topluluğu Kremlin Balesi'nin performansıyla Türkiye'de ilk kez 23 Mayıs - 25 Mayıs İstanbul ve Ankara'da sahnelenecek.

Yazıldığı günden bu yana binlerce kez sahnelenen Pyotr İlyiç Çaykovski'nin ölümsüz eseri Kuğu Gölü, genç Rus topluluk Kremlin Balesi'nin eşsiz performansıyla ilk kez Türkiye sahnelerine konuk olacak. Aşkı anlatan en güçlü eserlerden biri olarak sahnelendiği her ülkede milyonlarca kişiyi büyüleyen Kremlin Kuğu Gölü Balesi izleyenlerine büyülü bir seyir keyfi yaşatacak.

Kuğu Gölü'nün En Özgün Yorumlarından…

Yüz otuz yılı aşkın süredir tüm dünyada en büyük bale topluluklarının önde gelen tercihleri arasında yer alan Kuğu Gölü, Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski'nin şaheseri olarak biliniyor. Şeytani bir büyücünün lanetiyle kuğuya dönüştürülen Prenses Odette'in hikâyesini anlatan eser, gerçek aşkın büyü ile gelen lanetin üstesinden gelişini müzik ve dansın muhteşem birlikteliği ile sahneye taşıyor. Çaykovski'nin hem batı motifleri hem de yerel dans müzikleriyle bezenmiş eserini bu kez, çalışmalarını Kremlin Devlet Sarayı binasında sürdüren ve gösterilerindeki yüksek performanslarıyla tanınan Kremlin Balesi yorumluyor.

BİZE ULAŞIN