Aranan taze kan bulundu: Yaşlı Amca

20’li yaşlarının başında olmalarına karşın yazdıkları etkileyici sözleri ve dinleyeni ilk anda yakalayan nakarat melodileriyle dikkat çeken Yaşlı Amca; Türkçe rock’ın gereksinim duyduğu taze kan olmaya çok güçlü bir aday.

Grubun "Sabaha Kadar" adını taşıyan; 5 parça ve 2 radio edit'ten oluşan EP'si iTunes'ta dikkat çektikten sonra tüm dijital platformlardaki yerini aldı. Yaşlı Amca; EP'nin aynı adlı ilk video'su "Sabaha Kadar" başta olmak üzere Youtube'ta ilgi gören 5 video'yla iddialı bir başlangıç yaptı. EP'nin tanıtım turnesine çok sevdikleri Ankara'dan başlayacak grup konser serisine Bursa'da devam edecek.

Yaşlı Amca; rock müzikle kurdukları ortak bağ nedeniyle ilkokul yıllarından beri dost olan 20 yaşında iki Ankaralı gencin hikâyesinin adı… 2012 yılında kendi şarkılarıyla albüm kaydetmeye karar veren grup, bir yandan söz yazıp beste yaparken, diğer yandan arkadaş ortamında çekip sosyal medyada paylaştıkları müzik video'larıyla Ankara çevrelerinde hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. O dönem Ankara'daki rock müzik mekânlarından teklif üstüne teklif alan Yaşlı Amca; cover'larla gelen şöhretin değil, kendi şarkılarıyla tanınmanın ve sevilmenin peşinde olduğundan İstanbul'un yolunu tuttu.

Yaşlı Amca; vokal ve gitarda Artun Özoğlu; lead gitar ve geri vokalde Sarper Sonbay'dan oluşuyor. Gruba bas gitarda Hüseyin Tosun, davulda Barış Kutlu,perküsyon ve geri vokalde Numan Tancan eşlik ediyor. "Sabaha Kadar" EP'sinin tanıtım turnesine 17 Kasım'da IF PERFORMANCE HALL'da çok sevdikleri Ankara'dan başlayacak grup, konser serisine 26 Kasım'da Bursa'da JUST PUB'da devam edecek. 20'li yaşlarının başında olmalarına karşın yazdıkları etkileyici sözleri ve dinleyeni ilk anda yakalayan melodileriyle dikkat çeken Yaşlı Amca; Türkçe rock'ın gereksinim duyduğu "taze" kan olmaya çok güçlü bir aday…BİZE ULAŞIN