YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Mabel Matiz sevenleri için sahnede!

Mabel Matiz, 21 Kasım'da Bronx Pi'de vereceği konserinde en sevilen ve en yeni şarkılarını seslendirecek.

Kendi adını taşıyan ilk albümü yayınlanır yayınlanmaz çok geniş bir kitleye ulaşan Mabel Matiz, dinleyicileri ve müzik eleştirmenleri tarafından Kent Ozanı olarak tanımlanıyor. Ses rengi ve başarılı şarkılarını akustik olarak söyleyen sanatçı bu hafta yine sevenleriyle hep bir ağızdan şarkılarını seslendirecek.

Asıl adı Fatih Karaca olan ama biz onu Mabel Matiz olarak tanıdığımız başarılı müzisyen, şarkı yazarı sanatçı Jolly Joker konserlerine aralıklı olarak devam ediyor. Müzik eğitimine üniversite zamanlarında aldığı gitar ve şan dersleri ile başlayan Mabel Matiz, ilk bestelerini de üniversite yıllarında yapmıştır. 2008'den bu yana kariyerini sürdüren sanatçı ilk şarkılarını kişisel ev kayıtları şeklinde oluşturmuş, bu şarkıları MySpace sayfası üzerinden anonim olarak yayınlamıştır. Mabel Matiz, şarkılarına ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk albümünün hazırlıklarına başlamış, bu kapsamda proje dahilinde Alper Gemici ve Alper Erinç ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girerek ününü arttırmıştır.


YORUM YAP

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN