Gizem Kala ile 24 saat

ATV’nin Ölene Kadar dizisinde ilk oyunculuk deneyimiyle karşımıza çıkan Gizem Kala sette olmadığı bir gününü nasıl geçiriyor?

0 9 . 0 0: Zamanımı uykuyla geçirmek istemediğim için güne her zaman erken başlarım. Ama ben de uyanır uyanmaz gözünü telefonla açanlardanım. Instagram, WhatsApp bildirimlerimi kontrol ettikten sonra yataktan çıkarım.

10.00: Şimdi sıra en sevdiğim öğün olan kahvaltıda! Özellikle bu öğünü atlamamaya dikkat ediyorum. Kahvaltımı yaparken internetten bir şeyler izlerim. Şu sıralar Avrupa Yakası'nın eski bölümlerini takip ediyorum. Güne neşeli başlamak için iyi bir tercih.

12.00: Sıra mis gibi kahvede. Türk kahvesi olmazsa olmazlarım arasında. Annemle cam kenarındaki köşemizde yerimizi alır ve kahvelerimizi yudumlarız. Dağınıklıktan hoşlanmayan biriyim bu yüzden kahve sonrası etrafı toparlarım.

13.00: Eğer setim yoksa bu saat diliminde genellikle spora gidiyorum. Sporu aksatmamaya çalışıyorum çünkü kendimi daha dinç hissediyorum. Kilo problemi yaşamadığım için hafif antrenmanlar yapıyorum ya da bazen yogaya gidiyorum. Bu, mental açıdan sakinleşmemi sağlıyor.

15.00: Spor sonrası eve dönüp ılık bir duş alıyorum ve protein ağırlıklı güzel bir yemek yiyorum. Sonrasında yorgun hissetmiyorsam hazırlanıp arkadaşlarımla buluşurum. Gezmeyi, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Cihangir, Karaköy, Kadıköy en çok zaman geçirdiğimiz semtler. Birlikte uzun uzun sohbet edip yeni mekanlar keşfediyoruz. Ayrıca genellikle kararsız biri olduğum için beraber alışveriş de yapıyoruz. Kozmetik ve bakım ağırlıklı alışverişler yapıp kendimizi iyi hissetme çabasına gireriz.

20.00: Özel bir planım yoksa akşam yemeklerini ailemle yemeğe özen gösteriyorum. Yıllardır alışkanlık haline getirdiğimiz bir durum bu. Yemek sonrası her akşam mutlaka çay demlenir. Çay faslında tüm aile bir arada zaman geçiririz. Yan dairemizde bulunan küçük sevgilim Çınar'ı alır oyunlar oynarız. Çınar'la vakit geçirmek bana terapi gibi geliyor.

22.30: Mis gibi bebek kokan evimde film zamanı... Film izlemekten fazlasıyla keyif alıyorum. Sinema Televizyon Bölümü mezunu olduğum için bu alana özel bir ilgim var. Oyunculuk dışında teknik kısımlarla da oldukça ilgileniyorum.

00.00: Hızımı alamadıysam bir film daha izliyorum; yoksa uyumak mümkün değil. Fazla enerjik bir yapım olduğundan uykuya dalmak benim için sıkıntılı bir hal alabiliyor. Bu süreçte mesleğime katkıda bulunacağını düşündüğüm kitaplar da okurum. Onun dışında takip ettiğim ve yazarlarını beğendiğim aylık dergilere göz atarım. Sonraki gün setim varsa Ölene Kadar'ın senaryosuna bakıp ezber geçiyorum çünkü sete hazırlıksız gitmek istemiyorum. Kitap sonrası artık uyku zamanı... Yatağıma uzanır Youtube'dan videolar izlerim. Bedenimi yavaş yavaş uykuya hazırlarım.

01.30 Bu saatlerde artık uykuya geçmiş olurum.

BİZE ULAŞIN