'dan selfie iddiası

Hilton otellerinin varisi Paris Hilton, son yıllarda özellikle sosyal medyada oldukça popüler hale gelen selfie'yi kendisinin icat ettiğini iddia etti.

Bir dönemin popüler simalarından selfie ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Paris Hilton, son yıllarda özellikle sosyal medyada oldukça popüler hale gelen selfie'yi kendisinin icat ettiğini iddia etti.

Paris Hilton bu iddiasını desteklemek için 11 yıl önce pop şarkıcısı Britney Spears ile çektiği selfie'yi bir kez daha paylaştı. Hilton söz konusu kareye "11 yıl önce ben ve Britney Spears selfie'yi icat etmiştik" notunu düştü

Alman bilim insanları yaptıkları araştırmayla mükemmel selfie'nin sırlarını açığa çıkarmıştı. Sosyal medya, insanların günlük ilişkilerini, politik ve ekonomik yaşamlarını birçok açıdan etkiliyor. Doğru şekilde çekilmiş fotoğraflar ise insanları etkilemek için büyük bir öneme sahip. Almanya'daki Bamberg Üniversitesi psikologları bu etkiyi bilimsel açıdan ortaya koyan bir çalışmaya imza attı.

Buna göre 300'den fazla katılımcıya, üç boyutlu olarak yedi ayrı perspektiften çekilmiş selfie'ler gösterildi. Katılımclılardan pozları çekicilik, etkileme gücü, zeka ve beden endeksi yönünden değerlendirmeleri istendi.

BİZE ULAŞIN