Meghan Markle ve Prens Harry'nin düğün sergisi

Geçtiğimiz yıl 19 Mayıs'ta dünyaevine giren İngiltere kraliyet ailesi üyesi Prens Harry ile eski oyuncu Meghan Markle'ın düğün kıyafetleri için sergi açılıyor.

Giriş Tarihi: 14.06.2019 10:23 Güncelleme Tarihi: 14.06.2019 10:23

Meghan Markle ve Prens Harry'nin düğünü üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçtikten sonra görkemli törende giydikleri kıyafetler için sergi açılıyor.

Evlendikten sonra Sussex Dükü ve Düşesi unvanını alan Meghan Markle ile Prens Harry'nin düğününün üzerinden bir yıldan uzun bir süre geçmesine ve çiftin bebek sahibi olmasına rağmen, görkemli düğün hala adından söz ettirmeye devam ediyor.

İskoçya'nın Edinburgh kentinde, Sussex Dükü ve Düşesi'nin düğün kıyafetlerinin sergilendiği bir sergi açılıyor. Bugünden itibaren Holyrood Sarayı'ndaki sergi alanında, ziyaretçiler, Meghan Markle'ın gelinliği ile Prens Harry'nin damatlığını yakından görme şansına sahip olacak.

19 Mayıs 2018'de Londra'daki St George's Şapeli'nde Prens Harry ile dünyaevine girerek Sussex Düşesi unvanı alan Meghan Markle'ın gelinliği, tasarımcı Clare Waight Keller imzalı, Givenchy markasına aitti. 20 bin sterlin (Yaklaşık 150 bin TL) değerindeki Givenchy gelinlik, sergide, cansız mankenin üzerinde gösteriliyor. Saf ipek kumaştan yapılan gelinliğin beş metrelik duvağı, üzerinde, İngiliz Milletler Topluluğu'na ait 53 ülkeden çiçek desenleri taşıyor.

Meghan Markle'ın düğünde taktığı özel taç da sergide yer alıyor. Taç, Kraliçe tarafından düğünde kullanması için Meghan Markle'a verildi. Özel taç, ilk kez bu sergi sayesinde yakından görülebilecek. Taç, 1932 yılında Kraliçe II. Elizabeth'in büyükannesi Kraliçe Mary için yapılmış, Elizabeth'e miras kalmıştı.

Sergide yakından görülebilecek olan Prens Harry'nin damatlığı da özel dikim. Harry'nin düğünde giydiği frak şeklindeki Household Cavalry Süvari Birliği üniforması, kraliyet ailesi terzileri Dege ve Skinner tarafından dikildi.

Sergiyi gezenleri ilginç bir sürpriz de bekliyor. Meghan Markle ve Prens Harry çiftinin düğün planı, kıyafet, müzik ve çiçek seçimlerine dair konuşmalarının yer aldığı ses kaydı da ziyaretçiler tarafından dinlenebilecek.

BİZE ULAŞIN