Kylie Jenner'dan corona ile mücadele bağışı

Kylie Jenner, yeni tip corona virüs ile mücadelede koruyucu maske üretilmesi için 1 milyon dolar bağışladı.

Giriş Tarihi: 26.03.2020 10:48 Güncelleme Tarihi: 27.03.2020 11:43

Milyarder reality show yıldızı ve kozmetik markası kurucusu Kylie Jenner, corona virüsle mücadele için 1 milyon dolar bağışladı. 22 yaşında 1 milyar dolardan fala kişisel serveti bulunan Jenner, bağışını sağlık çalışanlarının maske gibi koruyucu materyeller alabilmesi için yaptı.

Jenner'ın da doktoru olan Jinekolog Dr. Thaïs Aliabadi, bağışı Instagram paylaşımıyla doğrulayarak, "Konuşamıyorum, gözlerim doldu ve kalbim minnetle dolu. Dünyaya cesur sağlık çalışanlarımız için koruyucu maske dileğimi iletmiştim, bugün dileğim gerçek oldu. Hastalarımdan biri, Yaşayan Melek ilk cevap veren kişi olarak 1 milyon dolar bağışlayıp binlerce maske, yüz siperi ve diğer koruyucu malzemeleri edinmemizi sağladı. Bir doktor olarak hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim" ifadelerini kullandı.

Doktor ayrıca, "Kalbimizin her noktasından teşekkürler Kylie Jenner. Benim kahramanımsın. Bu cömert bağış pek çok hayatı kurtarmaya yardım edecek. Dünyamız sen içinde olduğun için daha iyi bir yer. Seni çok seviyorum. 1 milyon kez teşekkürler" diye yazdı.

BİZE ULAŞIN