Taylor Swift'ten ırkçı heykelleri kaldırın çağrısı

Taylor Swift, memleketi Tennessee eyaletindeki köle sahiplerini ve diğer tartışmalı tarihi şahsiyetleri onurlandıran heykellerin kaldırılması için çağrı yaptı.

Giriş Tarihi: 15.06.2020 09:33

Taylor Swift, eyaletin temsilciler meclisi üyelerine heykellerin sökülmesi çağrısında bulunan pop yıldızı, onurlandırdıkları "kötü adamların" bunu hak etmediğini savundu.

Twitter'da yaptığı paylaşımda Swift şunları yazdı:

"Bir Tennesseeli olarak, şeytani şeyler yapmış ırkçı tarihi şahsiyetleri onurlandıran heykellerin eyaletimizde bulunması beni sinir ediyor.
Edward Carmack ve Nathan Bedford Forrest eyaletimizin tarihindeki aşağılık kişilerdi ve böyle muamele görmeleri gerekiyor."

Sanatçı, ABD medyasının "çok çirkin" diye nitelendirdiği Nathan Bedford Forrest'ın büstünün kaldırılması teklifinin aleyhinde oy veren eyaletin temsilciler meclisi komisyonuna yönelik kınama da yayımladı.

Pop yıldızı şunları yazdı:

"Irkçıları onurlandırmak için mücadele ettiğinizde siyahi Tennesseelilere ve onların tüm dostlarına nerede durduğunuzu göstermiş oluyorsunuz ve bu rencide etme döngüsünü sürdürüyorsunuz. Geçmişi değiştiremezsiniz ama bunu değiştirebilirsiniz."

BİZE ULAŞIN