Bond Kızı Tanya Roberts Hayatını Kaybetti

James Bond filmi A View to a Kill ile dünyaca üne kavuşan  Tanya Roberts, 65 yaşında hayata veda etti.

Giriş Tarihi: 04.01.2021 16:26 Güncelleme Tarihi: 04.01.2021 16:36

1985 yapımı A View to a Kill adlı James Bond filminde rol alan Tanya Roberts hayata gözlerini yumdu. Oyuncunun ölümünün Covid 19 ya da başka bir hastalıkla bağlantılı olmadığı, geçirdiği bir kazanın ardından bir süredir hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

Tanya Roberts'ın ölümünü sözcüsü ve yakın dostu Mike Pingel doğruladı. Pingel, Roberts'ın ölümünün kendisini yıktığını belirterek "O muhteşemdi ve güzeldi. Bir ışığın uzaklara gittiğini hissediyorum" diye konuştu. Pingel, Tanya Roberts'ın bir melek olduğunu da sözlerine ekledi.

Gerçek adı Victoria Leigh Blum olan Tanya Roberts, kariyerine model olarak başladı. Reklam filmlerinde kamera karşısına geçtikten sonra 1975'te Forced Entry adlı yapımla oyunculuğa geçiş yaptı.

Charlie'nin Melekleri serisiyle ün kazanan Tanya Roberts, bu programda suçlarla mücadele eden Julie Rogers karakterini canlandırdı. Ünlü yıldız, aynı zamanda That 70's Show'daki uzun rolü ile de hafızalara kazınmıştı.

Birçok filmde rol alan Tanya Roberts, James Bond serisinden 1985 tarihli A View to a Kill ile büyük bir çıkış yakaladı. Tanya, kendini 70'ler ve 80'ler boyunca pek çok filmde buldu. The Beastmaster ve Sheena gibi önemli filmlerle birlikte kariyerinde 40'ın üzerinde yapımda yer aldı.

BİZE ULAŞIN