'ndan "Doktor Jivago" yorumu

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 2014 kapsamında dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu, “Doktor Jivago” adlı filmden esinlenerek hazırladığı yeni koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sundu.

Avusturyalı top model Larissa Marolt, İngiliz zenci top model Gina Adamu, Özge Ulusoy, Merve Büyüksaraç ve Ebru Öztürk'ün podyuma çıktığı defile ilk güne damgasını vurdu.

Türk modasını başarıyla dünyaya tanıtan 'nun defilesi adeta ünlüler geçidine sahne oldu. Sevil Sabancı ve kızı Melisa Tapan, Aslı Şen, Güner Akın, Ruken Mızraklı, İdil Fırat ve Annesi Sibel Kerimoğlu, Bennu Gerede, Berrin Zorlu ve Defne Samyeli gibi cemiyet hayatının önde gelen isimleri de Atıl Kutoğlu'nun defilesini izlemeye gelenler arasındaydı. Defne Samyeli ve Eren Talu'nun kızları Deren Talu da Atıl Kutoğlu'nun defilesinde ilk defa podyuma çıkarak mankenliğe adım atmış oldu.2014/15 Sonbahar - Kış koleksiyonunu görücüye çıkartan Atıl Kutoğlu'nun defilesine yurtdışından da ilgi oldukça yoğundu. Defileyi izlemek için yurt dışından gelen konuklar arasında İtalyan Vogue dergisinin efsanevi Genel Yayın Yönetmeni Carla Sozzani, Viyana Belediye Başkanı'nın eşi ünlü sanatçı Dagmar Koller, Avusturya Prensesi Camilla Von Habsburg gibi dünyaca ünlü isimler yer aldı.

Ünlü Dj BeeGee (Birol Giray )'nin defile için hazırladığı modern ve ritimli müzikleriyle podyuma heyecan kattı.

1960'lı yılların ünlü filmi "Doktor Jivago" dan ilham alan Atıl Kutoğlu; 21 kadın, 14 erkek olmak üzere toplamda 35 mankenin 85 parçalık koleksiyonu sergilediği defilede çift taraflı ceket ve trençkotlar, antrasit triko parçalar, oranj ve gri emprime yün-flanel ve ipek elbiseler, payetli giysiler, volümlü, bazense vücudu saran kesimli kıyafetlerle izleyenlere adeta bir moda ziyafeti yaşattı.

BİZE ULAŞIN