Bay Grey iç çamaşırlarına sızdı!

Edebiyat dünyasının son dönem bestseller'larından E.L. James imzalı erotizm ve pornografi arasında dolaşan kitabı 'Grinin Elli Tonu', 2015'in Şubat'ında beyazperdede boy göstermeden önce reyonlara iç çamaşır hizmeti vermeye başladı! Nasıl olduğunu merak ediyorsanız sizi böyle alalım. Artık Bay Grey'in kirli çamaşırları ortalıkta dolaşıyor. Üstelik biz dişi 'kulları'nı da bundan mahrum bırakmadan...Nilüfer TÜRKOĞLU
nilufer.turkoglu@caferuj.com.tr


'Grinin Elli Tonu' serisini okuyanlarınız bilir. Geçtiğimiz yıl yaz sezonunda bol bol rağbet gören, edebiyat dünyasının cinsel temalı cesur kitaplarından biri olmasının yanı sıra, bir kadın yazarın bu kadar sıra dışı bir erotizmle taçlandırdığı ve üçlemeye dönüştürdüğü roman, özellikle kadınların büyük beğenisini kazanmıştı.

Hayal gücümüzün dışına taşarak çok yakında görsel zenginliğiyle sinemalarda da gösterime girecek olan hikaye, moda dünyasında da yer buldu. İngiliz süpermarket zinciri Tesco, 'Grinin Elli Tonu'nda yer alan bol bol fanteziye dayalı seks bölümlerinden ilham alarak iç çamaşırları üretti! Yanlış okumadınız... 'Grinin Elli Tonu'nda Bay Grey'in karşı konulamaz himayesi altına giren edebiyat öğrencisi Ana Steele'in çamaşırları, reyonlarda yerini alıyor. Sadece Ana Steele'inkiler değil, elbette Bay Grey'inkiler de.


2015'te 14 Şubat Sevgililer Günü'nde vizyona girecek olan filmin başrollerinde Dakota Johnson, Jamie Dornan ve Aaron Taylor-Johnson var.

Kitabın çok satanlar listesinde hızla yükselmesiyle birlikte seks oyuncaklarında yüzde 400 oranında bir artış olduğunu söylemek, insanların fantezilerini canlandırmak için bir kitaptan bu kadar esinlendiğini kanıtlamıştı. Ve şimdi Tesco da kurnaz bir atak yaparak iç çamaşırlarıyla hedefi on ikiden vurmayı amaçlıyor. Kitabın hayranı o kadar çok ki, kadınların bir koşu gidip 'Grinin Elli Çamaşırı'nı pardon 'Grinin Elli Tonu'nun iç gıcıklayıcı ürünlerini alması muhtemel! Demedi demeyin...Bu ay itibariyle satışa çıkan iç çamaşırlar, kışkırtıcı dantellerle süslü sütyen külot takımlarından, saten gecelik ve jartiyelerden oluşmuyor yalnızca. Tesco, uykusuz geceler geçirmememiz için ipek uyuma bandını ve beyaz eşofman takımını da koleksiyonuna ekleyerek adeta paket program 'Grinin Elli Tonu gecesi' vaat ediyor. Koleksiyon, kadınlar için 35, erkekler içinse 8 parçadan oluşuyor. Kadınların, kendi Christian Grey'lerini yaratmaları için hazırlanan erkek koleksiyonunda yer alan boxer'lardan birinin üzerinde "Sen Benimsin" (You Are Mine) ifadesi ise, Grey krallığının hükmü geçiyor!

Koleksiyonun bir benzeri Türkiye'de satışa çıkarsa şaşırmayın. E.L. James'in Türk kadın hayranlarının da azımsanamayacak kadar çok olması, iç çamaşır markalarını gaza getirebilir. Fantezi dünyanızı, 'fantastik' edebiyat yaparak sınırlandırmanız mümkün değil tabii. Moda ve sinema da son sürat hizmet vermeye devam ediyor. Özetle Bay Grey'inizle tatlı rüyalar size...

BİZE ULAŞIN