İstanbul'dan Amanda geçti

Sosyal medya fenomeni, oyuncu ve model Amanda ‘The Yenge’ Cerny, Guess’in global kampanya yüzü olarak İstanbul’daydı.

Giriş Tarihi: 10.11.2018 16:23

Çimen Uzsoy G.

Instagram'daki eğlenceli kısa videoları ve kusursuz fiziği 'ye dünya çapında büyük bir hayran kitlesi kazandırdı (bu satırları yazarken takipçi sayısı 23 milyonu geçiyordu). Türkiye ile olan özel ilişkisi ise kendisine Türkçe atılan bir tweet ile başladı. Kısa sürede '' ilan edildi, birbiri ardına Türk bayrağıyla fotoğraflar yayınladı. Haliyle, bu ziyaret hayranları tarafından çok uzun süredir bekleniyordu. Sonbahar için fazlasıyla güneşli ve sıcak bir günde Çırağan Kempinski'nin içinde yer alan Tuğra Restoran'ın terasında buluştuk...

Türkiye'ye hoşgeldiniz, uzun zamandır yolunuzu gözlüyorduk. Neler yapmayı planlıyorsunuz?
İstanbul'da katılacağım pek çok etkinlik var, hayranlarımla bir araya geleceğim. Kaldığım otel muhteşem! Sarayda kalıyorum ve kendimi bir prenses gibi hissediyorum. Sonra Kapadokya'ya gidip balon turu yapacağım.

Türkiye ile olan flörtünüz iki yıl önce bir tweet'e cevap yazmanızla başladı. O gün bugündür Türklerin 'yenge'sisiniz. Olan biteni bir de sizin bakış açınızdan öğrenebilir miyiz?
Twitter'da takılıyordum ve bana yapılan bir yorumu İngilizce'ye çevirttim. Ne yazdığı çok iyi anlaşılmıyordu, nedense Türkçe online çevirisi zor olan bir dil. Yozgat'tan tipik bir Türk erkeği tarafından yazılmıştı. Aslında sonradan ortaya çıktı ki sahte bir hesapmış! Mesajdan anladığım kadarıyla beni Yozgat'a davet ediyordu, ben de ona evlenme teklif ettim ve 'The Yenge' oldum. Eğlenceli tepkiler gelince de devam ettim. Türkiyeli hayranlarım çok destekleyici. Ne zaman Türkiye ile ilgili bir paylaşım yapsam anında destek mesajları yağıyor. Yani bir anlamda birbirimize destek oluyoruz.


Guess Jeans Sonbahar/Kış 2018/19

Şu an İstanbul'da olmanızı Guess ile olan işbirliğinize borçluyuz. Nasıl birlikte çalışmaya başladınız?
Guess ile çalışmaya 2018 ilkbaharında başladım. Her zaman hayalimdi aslında, lisedeyken kıyafetlerini giyiyor ve üniversitedeyken her yerde ikonik Guess kızlarının yer aldığı billboard'larını görüyordum, şimdi o kızlardan biri olmak benim için rüya gibi. Bu hayalimi bilen bir arkadaşım vasıtasıyla Paul Marciano ile tanıştım. Los Angeles'taki Guess ofisinde Paul ile buluştuk; meğer beni Instagram'dan takip ediyor ve beğeniyormuş. Markayı temsil etmek için mükemmel olduğumu düşündü ve böylece işbirliğimiz başladı. İlk olarak ilkbaharda athleisure koleksiyonuyla başladık. Şimdi global bir kampanya ile sonbahar/ kış koleksiyonunu tanıtıyoruz.

Peki, Guess sezon koleksiyonundan favori parçalarınız hangileri?
Jean'ler her zaman favorim. Asla sizi yanıltmazlar. Kalçanızı harika gösterir ve harika hissetmenizi sağlarlar! Ayrıca jean koleksiyonunun 90'lara vurgu yaptığını düşünüyorum ve ben de 90'lar çocuğuyum.

Muhteşem karın kaslarına ve kıskanılacak bir cilde sahipsiniz. Bakım rutininizi öğrenebilir miyiz?
Teşekkür ederim, bugün profesyonel makyaj yaptırdım, onun da etkisi olabilir! High Intensity Interval Training yapıyorum. Günlerim yoğun geçiyor, o yüzden genellikle yarım saat spor salonuna uğrayıp, en verimli antrenmanı yapmaya çalışıyorum. Kardiyo ve ağırlık çalışmayı da seviyorum. Bacak gibi vücuttaki geniş kas gruplarını çalıştırıyorum çünkü bu yağ yakımını artırıyor.Cildim içinse her gece uyumadan önce mutlaka yüzümü temizlemeye dikkat ediyorum. Los Angeles'ın havası çok kuru ve güneşli olduğu için cildimi yeteri kadar nemlendirmeye ve en az 30 SPF ile güneşten korumaya dikkat ediyorum. Cilt kanseri çok ciddi bir durum, güneş de en büyük sebebi.

Nasıl bir beslenme düzeniniz var?
Vegan besleniyorum, hiçbir şekilde hayvansal gıda tüketmiyorum. Bununla ilgili onlarca belgesel izledim ve en sağlıklı diyetin bu olduğunu düşünüyorum. Pek çok hayvansal proteinin hastalıklara sebep olduğu fikrindeyim. Sadece bitki temelli beslenerek hem sağlıklı kalıyorum hem de sık yiyebildiğim için metabolizmamı sürekli çalıştır mış oluyorum. Neler yemem gerektiği konusunda kendimi eğitmem gerekti. Los Angeles veganlar için bir cennet, çok fazla seçenek var. Ancak ben vegan olduğumda Miami'de yaşıyordum ve orada epey zorlanmıştım açıkçası.

Canınız kaçamak yapmak istediğinde ne yersiniz?
Vegan burger! Los Angeles'ta nefis vegan burgerler yapan bir yer var, o tarafa yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız. Tadı aynı gerçek burger gibi, üstelik etten daha sağlıklı. Ama tabii yine de dünyanın en sağlıklı yiyeceği değil; içinde işlenmiş soya var ve karbonhidrat oranı yüksek.

Telefonunuzdaki favori uygulama hangisi?
Instagram tabii ki! Bir Amanda Cerny filtresi bile yaptılar! Benim takipçilerimin çoğu da Instagram'da zaten. Tek dokunuşla milyonlarca insana ulaşabiliyorsunuz ve bu harika bir his.

BİZE ULAŞIN