Kate Upton'ı yakından tanıyoruz

Tam bir Amerikan güzeli. Neşeli bir yaradılışa sahip. Ve meşhur bir dekolteye. Kate Upton, geniş kıvrımların kabul görmediği bir sektörde varlığını korumayı başaran bir isim.

Giriş Tarihi: 12.02.2019 17:45 Güncelleme Tarihi: 12.02.2019 17:45

Tüm sıra dışı olaylara meydan okuyarak çağın en seksi modeli ve oyuncusu olmayı başaran Kate Upton'ı daha yakından tanıyoruz.

Fotoğraflar Yu Tsai
Styling Martina Nilsson

Victoria's Secret şovun casting direktörü Sophia Neophitou, bir defasında Upton'ın asla şov programında yer alamayacağını iddia etmişti. Upton, bu konudaki olumsuz yorumları tersine çevirdi ve 2014'te diğer tüm ünlü melekleri gölgede bırakarak, Google'ın en çok arama yapılan modeli olmayı başardı. Melbourne, Florida doğumlu Kate, özünde hırslı bir karaktere sahip ve uçmak için kanatlara ihtiyaç duymuyor. Kaderindeki süper yıldızın açığa çıktığı ilk gün, 12 yaşında katıldığı at gösterisinde keşfedildiği an oldu. Upton kendi yolculuğuyla ilgili, "Birçok farklı hayat yaşamış gibi hissediyorum" diyor ve ekliyor; "At gösterilerine katılan o küçük kızı bazen tanıyamıyorum fakat aslında hala özümde aynı kişiyim. Hala ata binmeyi, ahıra gitmeyi ve saçma sapan şeylere kahkahalarla gülmeyi çok seviyorum. Sadece kendim olarak kalmak, beni eğlendirmek için yeterli." Fotoğrafçı Yu Tsai ile gerçekleşen samimi sohbette Upton, hayatının aşkını, modadaki değişimi ve gülümsemenin önemini anlatıyor.

Yu Tsai: Biz tanışalı ne kadar zaman oldu?
Kate Upton: Beş yıl. Fakat daha uzunmuş gibi hissediyorum.

YT: Yaşının önüne geçen bir zekaya sahipsin. Kariyerin her daim gözler önünde oldu. Her hareketinin sosyal medyaya yansıması sana neler hissettiriyor?
KU: Bazen istilacı olabiliyor ve zamanımdan çok çalıyor. Hayranlarımın Instagram hesabıma tamamen dahil olması ve mahremiyetimi korumak arasında ideal bir denge yaratmaya çalışıyorum. Örneğin, dün bir marketten çıktım ve yüzümün önünde anında kameralar belirdi.

YT: Peki, bu tarz şeylerle nasıl başa çıkıyorsun?
KU: Güzel bir şey olmasa da bir şekilde alışkanlığa dönüşüyor. Kendimi her daim hoş ve gülümseyen bir kişi olarak görmek istiyorum ve bu şekilde davranıyorum.

YT: Sabahları seni ilk olarak ne gülümsetir?
KU: Köpeğim Harley. Boxer cinsi bir köpek ve hayatımın aşkı. Gördüğüm en sevimli yüze sahip.

YT: Sence Harley, senin süper yıldız Kate Upton olduğunun bilincinde mi?
KU: Bence Harley, benim sadece altını temizlemekle görevli olduğumu düşünüyor (gülüyor).

YT: Sana bir yıldız olacağını söylediğimi anımsıyorum. O dönem bu sözlerim sana inandırıcı gelmiş miydi?
KU: Açıkçası o dönem bir yıldızın hayatında neler yaşayabileceğinin pek farkında değildim. Başarılı olacağıma duyduğum inanç büyüktü ancak bu sektördeki başarı tanımının gerçek anlamını bilmiyordum. Senin sözlerin de hayalimi gerçekleştireceğime dair olan inancımı pekiştirdi.

YT: Eskiden "Eğer sıfır beden değilse, o modelle moda çekimi yapamam" derdim. Sen bu algımı yıkmayı başardın.
KU: Kendimi bir kalıba sokmayı başarısızlık olarak görürüm. Sevdiğim bir söz var: "Aya çıkmayı hedeflemelisin. Başarısız olsan da nihayetinde yıldızların arasında olacaksın."

YT: Moda sektörünün nasıl işlediğini çözebildin mi?
KU: Model olmak, aslında diğer tüm iş tanımları gibi. Bu konuda her şeyi çözebildiğini düşündüğün günler oluyor ve iş biraz sıkıcı olmaya başlıyor. Bazen de hiç beklemediğin, ilginç deneyimler yaşadığın günlerle karşılaşıyorsun. Sürprizlerle dolu bir dünya.

YT: Kendine olan güveninde annenin katkısı nedir?
KU: Annem her zaman beni desteklemiştir. Beni seçmelere hep o götürür getirirdi ancak içeri hiçbir zaman girmezdi. Kendim gibi olmama ve kişiliğimin oturmasına olanak sağladı.

YT: Setlerdeyken yüzünde hep bir gülümseme olur mu?
KU: Annem bana, bir ortama girerken yüzünde mutlaka gülümseme olmalı, derdi. Gülümsemek, çevrendekileri rahatlatıyor, kendine olan güvenini artırıyor. Kendine güvenmek mutluluğu getiriyor, mutluluğun değeri ise paha biçilemez.

YT: Mutluluğu yaşayabilmek için üzüntüyü tanımak gerektiği söylenir. Seni ne üzer?
KU: Her insan gibi benim de huysuzlaştığım günler oluyor. Bazen çok fazla seyahat ediyor ve yoruluyorum. Ayrıca, çok duygusal bir insanım.

BİZE ULAŞIN