2019 Met Gala hakkında her şey

Bu yılki teması "Kamp: Moda Üzerine Notlar" olan Met Gala'nın en vahşi kırmızı halı anlarına tanık olacağına emininiz.

Giriş Tarihi: 10.04.2019 09:43 Güncelleme Tarihi: 10.04.2019 09:43

Zeynep Gürer

Metropolitan Sanat Müzesi'nin Kostüm Enstitüsü yararına düzenlediği Met Gala bu yıl 6 Mayıs Pazartesi günü düzenlenecek. 2018'de "Cennetteki Bedenler: Moda ve Katolik Hayal Gücü" temasıyla dikkat çeken Met Gala, bu sene en iyi moda anlarını sunmakla yükümlü.

Met'in 2019 Kostüm Sergisi'nin teması "Kamp: Moda Üzerine Notlar". Hayır, uyku tulumları ve çadırlarda kamp değil, abartılı modada kamp. Sergide Susan Sontag'ın kampı "doğal olmayan sevgi: yapay ve abartılı" olarak tanımlayan 1964 denemesinden esinlenildi.

Kamp modası mizahi, ironik veya doğası gereği aşırı olabilir, böylece Lady Gaga ve Rihanna'nın bu yılki kırmızı halıyı katletmesini bekleyebilirsiniz.

Uygun olarak gala, iki kamp modası tutkunu: Lady Gaga ve Harry Styles ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Daha da uygun olanı, 2019 etkinliğinin tamamına Gucci tarafından destekleniyor. Gucci'den Alessandro Michele, tenis ikonu Serena Williams ile birlikte, iki pop yıldızına eş başkanları olarak katılacak.

Hem erkek hem de kadın giyimine sahip olan Met'in "Kamp: Moda Notları" sergisinde 200'den fazla parça moda, heykel, resim ve 17. yüzyıldan günümüze çizimler yer alacak. Sergide Virgil Abloh'dan Alexander McQueen, John Galliano, Rei Kawakubo, Mugler, Bob Mackie, Karl Lagerfeld ve daha pek çok tasarımcıya ait eserler yer alacak. Couture Week pistlerinde taze olan Viktor ve Rolf sloganı couture elbiseleri, sonsuz bir mem akışına yol açtı. Serginin büyük bir kısmı, ironi, mizah, parodi, teatralite ve abartılığın nasıl ifade edildiğini keşfedecek.

BİZE ULAŞIN