Modern bir persona

NetWork sezonu #WorkAndPlay kampanyasıyla karşıladı. Detayları en iyi anlatacak kişi malum; NetWork Kadın Koleksiyonu Baş Tasarımcısı Elif Cığızoğlu.

Giriş Tarihi: 07.10.2019 12:05

Bu koleksiyonda tezatların uyumunu nasıl görüyoruz?
Koleksiyonla birlikte sunduğumuz #WorkAndPlay konsepti aslında her kadının içinde olan iki personaya ithafen ortaya çıktı. Gündüzden geceye, ofisten partiye, hafta içinden hafta sonuna her daim yanlarında olabilecek tasarımlarla kadınların her adımına eşlik ediyoruz. Leopar, puantiye ve floral gibi baskın desenlerin yanı sıra ekose ve çizgili modern ve klasikleşmiş desenlere de sahip olan koleksiyon basic tasarımlarla birlikte parıltılı gece parçalarına yer ayırıyor. Minimal tasarımlardan dinamik parçalara uzanan geniş ürün skalası hem Work hem Play'i temsil ediyor.

Güncel NetWork kadını nasıl biri?
Kendine özgü bir tavrı olan, hem işinde hem özel hayatında detaylara değer veren, gardırobunda modern ve zamansız parçalara yer veren, cesur yaklaşımlarıyla güçlü, feminen ve hayatın ona sunduklarından keyif alan biri.

Kullandığınız kumaşlar, renkler ve desenlerle nasıl bir hikaye yarattınız?
Yeni sezonun ilhamı doğadan geliyor; doğanın renk paletini, dokularını ve dinamizmini koleksiyona taşıdık. Odun görünümlü kumaşlar deri detaylarla birleşirken, kahverengi ve tonlarını gök mavisiyle harmanladık. Bir yandan ham ve doğal dokular tercih ederken, diğer yanda saten gibi kumaşlarla zıtlık yarattık. Soft dokuları trikolarla bir araya getirirken deri ve süetlerde örgü detaylarına yer verdik. Farklı kutupları bir arada sık sık gördüğümüz bir koleksiyon.

Sonbahar trendlerinden hangileri koleksiyonda karşımıza çıkıyor?
Farklı renk ve büyüklüklerde ekoselere her parçada rastlamak mümkün. Sadece etek ve gömleklerde değil, dış giyim, triko ve ceketlerde de sık sık bu deseni görüyoruz. Ayrıca tüm dünyayı etkisi altına alan İskandinav sokak stilinin yansımasını over size parçalarda ve NetWork'ün uzun süredir her koleksiyonunda devam eden Back to Basics temasında görebiliyoruz. Yalın tasarımların renklerle bir araya geldiği, ton sür ton görünümler sunan parçaları koleksiyonda bulabilirsiniz.

Bu sezon koleksiyonda ne gibi farklılıklar var?
Sonbahar/Kış 2019/20 koleksiyonunda farklı doku ve türde kumaşları bir arada kullanmaya özen gösterdik. Örneğin drapeli tül etekleri timsah ve ekose gibi farklı desenlerle bir araya getirerek ya da yağmurluk kumaşlarıyla parıltılı tüvit kumaşları aynı ürün üzerinde kullanarak sıradanlıktan uzaklaşmayı hedefledik. Kumaş olarak sıkça tüvitler, payetler, ekoseler ve parıltılı kadifeler; trikolarda ise lureks ipli karışımlar tercih ettik. Pantolonlarda bol ve dökümlü formlara, etek ve elbiselerde yüksek volanlara sıkça rastlamak mümkün. Bluz ve trikolarda desenli kumaşlarımızı şal hissi uyandıracak şekilde çift taraflı, taşlı düğmeleri ise birçok modelde broş etkisi yaratacak şekilde kullandık. Bu çerçevede oldukça zengin
detaylı ve hareketli bir koleksiyon oluşturduğumuza inanıyorum.

NetWork ile uzun soluklu bir birlikteliğiniz var. Bu hikaye nasıl başladı?
Evet, yedi yıldır beraberiz. NetWork'ün hem tasarıma ve tasarımcıya verdiği değer hem de dinamik ve kendini sürekli geliştiren yapısı bana çok güven veriyor. Modaya, sezon trendlerine ve yaşam stiline bakışımız çok benziyor. Tasarımlarımı her sezon keyifle ve gururla hazırlıyorum.

Gelecek sezon global modada ne gibi değişiklikler öngörüyorsunuz?
Formlar daha da rahatlayacak; oversize elbiseler, elbise olarak kullanılabilecek bol ve uzun gömlekler, volanlı ve yüksek volümlü kol detayları sıkça kullanılacak. Çevreye duyarlı, geri dönüşümlü ekolojik kumaşlarla daha fazla karşılaşacağız.

BİZE ULAŞIN