Yaza dair

Sosyal mesafeli bir sezona hazırız. Güneşin yüzünü göstermesiyle enerji dolan, canlanan 9 yaz kadını ile hayallere daldık ve sezonun beachwear görünümleriyle Facetime üzerinden buluştuk.

Giriş Tarihi: 25.06.2020 12:41

Sosyal mesafeli bir sezona hazırız. Güneşin yüzünü göstermesiyle enerji dolan, canlanan 9 yaz kadını ile hayallere daldık ve sezonun beachwear görünümleriyle Facetime üzerinden buluştuk.

Moda Editörü Tuğçe Kılınçlı
Fotoğraf Burcum Baygut
Röportaj Bade Çakar

YASEMİN ÖĞÜN
MUSE FOR ALL VE MODA TUTKUSU MARKASININ KURUCUSU

Evde geçirdiğimiz kısıtlı günleri geride bırakarak, farklı bir yaz sezonuna adım attık. Bu yaz için beklentileriniz neler?
Bu yazın daha sakin bir dönem olacağına inanıyorum. Çok sosyalleşemediğimiz ama kendimizi dinlediğimiz... Herkesin hayatında değişimlerin, yeniliklerin ve farkındalıkların olduğu bir dönem olacak.

Salgın sonrası farklı bir dünya düzeni ile karşılaşacağız; yeni normaller, değişik bakış açıları... Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Bu dönem bana göre farkındalık zamanı. Hiçbir şeyin değerini bilmediğimiz ve hızlı tükettiğimiz bir dönemi bırakıp, daha tadına vararak ve hissederek yaşayacağımız bir sürece geçiş yapıyoruz. Doğaya daha saygılı ve sevgi dolu olacağımız, bize yeni bilgiler katacak olan bir dönem. Ayrıca dijitalleşmenin ilerleyeceğini düşünüyorum.

Salgın öncesi seyahat planlarınız nelerdi, şimdi ne düşünüyorsunuz yaz tatili için?
Salgın öncesi çok fazla seyahat planım vardı. Gezerek geliştiğini düşünenlerdenim. İş için Paris, İtalya, Londra ve Eylül'de New York seyahatim vardı. Bir de her sezon gittiğim Mykonos. Sanırım Amerika dışındakiler iptal olacak. Şu an maksimum seyahatim Bodrum veya Çeşme'ye olabilir. Orada da kendimi izole etmeyi düşünüyorum.

Yaz mevsimi sizde nasıl bir his uyandırıyor?
Yaz benim mevsimim. Kendimi yenilediğim, tazelediğim bir sezon. Güneş, deniz, kum en sevdiklerim...

Sizin için ideal yaz tatili nasıldır? Favori yaz adreslerinizi paylaşır mısınız?
Mykonos'ta dans edip deliler gibi eğlenmeye de, Bodrum'da sakin bir tatil geçirmeye de bayılıyorum.

Plaj çantanızın olmazsa olmazları?
Güneş kremim mutlaka olmalı; yüz için yüksek korumalı, vücut içinse korumasız. Dudak nemlendiricim, deniz sonrası için tarak ve saç bakım spreyim çantamdadır.

Plaj stilinizin vazgeçilmezleri?
Mayo giymeyi daha çok seviyorum. Şık bir pareo veya kimono ile tamamlamaya çalışıyorum. Ayrıca aksesuarlar vazgeçilmezim. Mutlaka kolyelerim ve küpelerim olmalı.

Favori yaz trendiniz hangisi? Giymek için sabırsızlandığınız bir tasarım var mı?
Hacimli ve büyük parçalar; büyük şapkalar, hacimli mayolar ve bikiniler. Hasır çanta ve ayakkabılar da bu sezon favorilerim arasında.

BİZE ULAŞIN