Bu bir yazı değil

26.08.2011, Cuma

Belki de Manifesto.

Nokta atışı cümleler ile saklı bahçeler var içinde; İsteyenler, bekleyenler, sevenler, beklentisi olup var sayıp yaşayanlar, olmayanı varmış gibi göstermeye çalışanlar, aslında kendi ile savaşanlar, mutlu olanlar, farkındalığın farkına varabilenler için içinden kendine uygun olanı çekip alsın diye.

Sevgiyle …
"Söylenenlerin ve yazılanların bir sebebi vardır her zaman. Olma olasılığı da…
Dilekler ve hayaller ne içindir? Gerçekleşmesini istemek içindir.
Dilekleri ve hayalleri birbirinden ayıran da olma olasılığıdır…
İkisi de gülümsetir. Gerçekleşenlere dilek, gerçekleşmeyenlere hayal denir hayat çeşmesinde,
Ya sonra ne olur? Su akar yolunu bulur! "


"Eksiklik arıza getirir. Her şeyde… Tam olmalı, basit şeyler olmamalı! Paylaşımlar derin olmalı, o derinliktir gerçek doyum. Doyum da hayattır. İstediğin…"

"Kırılmamak için kırdığımız oluyor. Duvarlar örüyoruz ya başkalarına, aslında hayata, aslolan hayatı engelliyoruz bilmeden. Kedi gibi saklananlarımız oluyor yorgan altına. Ya yürek… Yürek hep aynı atıyor, duvarlara ve yorgan altına rağmen. Yürek yüreğe bağlanmışların bağı hiç kopmuyor. Her şeye rağmen…"

"Beylik laflar etmemeyi öğretiyor hayat. Susuyorsun. Bekliyorsun. Görüyorsun. Çoğu zaman bir köşeden izliyorsun. Sahne oyuncu dolu, oyun ise bazen komedi bazen dram. Kah gülüyor kah ağlıyorsun. Genel de tema aynı, entrika. Spotlar en tepede sadece sahneyi aydınlatıyor. Sen arka koltuk da seyirci, yerin en rahatı, en objektifi, görebildiğin için, sahnede olmadığın için.
Gülüyorsun!!! Ama içinden… Görmüyorlar… Anlamıyorlar… En güzeli… "

"İnsan dünyayı dolaşıyor, arıyor, görüyor bazen dokunuyor. Ama asıl yürek istediğini arıyor, o istediğine koşuyor, komutları o veriyor, sen nereye gidersen git. O buluyor. Buldu mu bırakmıyor. Arkandan önüne gelip geçen hep gerçek sevgi oluyor. Bazen de bir bakıyorsun aradığın geride bıraktığını sandığın oluyor. Oysa asıl gerçek, o seni hiç bırakmamış, anlıyorsun."

BİZE ULAŞIN