Baharın Taptaze Enerjisi ile Six Senses Spa Kaplankaya
WELLNESS

Baharın Taptaze Enerjisi ile Six Senses Spa Kaplankaya

Six Senses Spa Kaplankaya’nın alanında öncü terapistleri ile bilinenin ötesinde wellness uygulamaları sağlıklı yaşam alanında devrim yaratıyor!

GÜNCELLEME TARİHİ: 4 Mayıs 2024

Holistik wellness uygulamalarıyla fark yaratan Six Senses Spa Kaplankaya, baharın taptaze enerjisi ile daha sağlıklı bir yaşamı hedefleyen uygulamaları; Longevity, Detoks, bağışıklık güçlendirme, fitness, kilo kontrolü, mindfullness, yoga, uyku ve stres azaltma konuları üzerine yoğunlaşıyor.

Six Senses Spa Kaplankaya’nın yeni sezonunda dünyaca ünlü terapistler arasında ilk kez bu sezon Taylandlı sağlık danışmanı ve bütünsel terapist Sommai Phokhamnerd’de misafir olacak.

Ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi bir bütün olarak ele aldığı holistik wellness felsefesi ışığında, alanında fark yaratan Manuel Osteopati ve Nefes Çalışması uygulayıcısı Meghan Martin, Ağrı yönetimi alanında eşsiz terapiler sunan, Myofacial rahatlama ve Lenfatik Drenaj masaj teknikleriyle dikkat çeken Kim Kosters, Ağrı, stres ve yaşam tarzı sorunlarında uzmanlaşmış Naturopath Sanket Yadahalli, Şamanik enerji tıbbı uygulayıcısı ve 9 yıllık deneyime sahip bir nefes eğitmeni, sosyolog Sezin Uğurluoğlu; akupunktur, Singing Bowl Meditasyonu ve Tok Sen Masajı uygulamaları ile tanınan Sağlıklı Yaşam Danışmanı Sommai Phokhamnerd ve Ses Şifacısı, terapist ve eğitmeni Ashley Tan, Six Senses Kaplankaya misafirlerine yeni sezon boyunca sağlıklı yaşam yolculuklarında eşlik ediyor.

Meghan Martin

Taylandlı sağlık danışmanı ve bütünsel terapist Sommai Phokhamnerd, ilk kez bu sezon Six Senses Kaplankaya’ya misafir oluyor. Singing Bowls terapisi ile ruhsal dönüşümün yanı sıra iyileştirici ve sağlıklı etkilerle sonuçlanan titreşimli ve güçlü sesler üreterek, beyin dalgalarını, sinir sistemini ve vücut kimyasını doğrudan etkileyerek iyileştirici bir rol oynuyor. Tok Sen Ağrı Giderme Masajı ise negatif enerjiyi uzaklaştırıyor ve ses titreşimleri aracılığıyla kas gerginliğini gideriyor. Sommai Phokhamnerd, stres azaltma, derin rahatlama ve vücudun iyileşme sürecini geliştirmek için Reiki, Ateş Kupa Masajı ve Derin Doku masajı uygulamalarını 1-31 Temmuz tarihlerinde Six Senses Kaplankaya misafirlerine sunuyor.

Sommai Phokhamnerd

Şamanik enerji tıbbı uygulayıcısı ve 9 yıllık deneyime sahip bir nefes eğitmeni olan Sezin Uğurluoğlu, bu sezon Nefes Yolculuğu, Şamanik Enerji Tıbbı ve Enerji Detoksu uygulamaları ile ilk kez Six Senses Kaplankaya'da yer alıyor. Sezin Uğurluoğlu; insanı rahatlatan, iç huzurunu yeniden sağlamasına yardımcı olan ve dönüşümün bir parçası olan nefes terapileri ile tüm yaş gruplarını yüksek frekanslı enerjiye davet ediyor. Şamanik Enerji Tıbbı uygulamaları ile kişinin bağlılıklarından kurtularak gerçek gücünü geri kazanmasına yardımcı oluyor.

Sezin Uğurluoğlu

Ses Şifacısı, terapist ve eğitmeni Ashley Tan, dönüştürücü ses iyileştirme yolculuklarını iyileştirmek için kadim bilgelik ile modern bilimi kusursuz bir şekilde birleştirdi. Ses Uyku Yolculuğu, Çiftler için Ses Yolculuğu, Çakra Dengeleme, Duygusal Detoks, Üst Gövde Gerginliği Azaltımı, Beyin Dalgası Gevşemesi gibi dinginlik veren uygulamalarını Six Senses Kaplankaya’da verecek.

Ashley TanSix

Senses Kaplankaya tarafından sunulan kişiye özel sağlıklı yaşam programları, iyi olma haline benzersiz bir yaklaşım sunuyor. Hem zihinsel hem de fiziksel hareketliliğin yanı sıra uyku alışkanlıklarını da ölçen programlar, sağlık ve wellness spa uzmanları tarafından misafirlerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için en yeni teknolojiler kullanılarak hazırlanıyor. Wellness Screening teknolojisini kullanan deneyimli terapistler, vücudu daha ayrıntılı bir şekilde inceliyor ve daha etkili sonuçlar almak için belirli uygulamaları kullanmaya odaklanıyor. Ağrı giderici uygulamalar ve kompresyon tedavisini içeren biohacking ile ziyaretçiler daha hızlı iyileşiyor ve sağlıklı yaş alıyor. Sleep Upgrade uygulaması ile uyku kalitesinin iyileştirilmesi hakkında bilgi ediniyor ve daha enerjik uyanmanın keyfini çıkarıyor. Hareket Verimliliği Testi ve Program Sonrası Takip, Six Senses Spa Kaplankaya'daki Kişiye Özel Wellness Programlarında sunulan diğer iki hareket verimliliği analiz ediyor.

Sanket Yadahalli

Dünyaca tanınan bütünsel sağlıklı yaşam deneyimi ve göz alıcı mimarisiyle dikkat çeken Six Senses Spa Kaplankaya, enerji artırma, zihinsel berraklık ve beden-ruh sağlığına odaklanan terapileriyle sağlıklı yaşam alanında bir devrim yaratıyor. Program, kişinin mevcut sağlık durumunu tespit etmek için sağlıklı yaşam değerlendirmeleriyle başlıyor. Ardından nefes teknikleri, yoga pozları,eşsiz masajları, açık hava yürüyüşleri ile hücresel yenilenme amacıyla pozitif enerji yüklemesi sağlıyor. Terapiler, Six Senses Kaplankaya şefleri tarafından özenle hazırlanan taze, yerel ve sağlıklı yemeklerle destekleniyor.

Türkiye’de bir ilk olan Holistic Anti-Aging, Weight Management ve BODPOD ile Six Senses Kaplankaya, Yoga, Fit, Uyku programları, Kilo kontrolü, Detox ve Mind Detox, Boost Immunity, Mind Your Brain, Love Your Heart, Muscle Recovery ve Back Pain Relive gibi programlara ek olarak; Watsu, Dreamcatcher, Emotional Detox gibi bütünsel terapileri 10 bin metrekare üzerine kurulu 38 farklı terapi odasında deneyimleme imkanı sunuyor.

Program küçük ziyaretçileri de ihmal etmiyor; 7-12 yaş arası çocuklara yönelik spa uygulamaları her yaş grubundan misafirin kalbini kazanıyor.

Six Senses Kaplankaya doğayla ve hayatla bağlarını güçlendirmek isteyen misafirleri Ege’nin eşsiz sahillerinde yenilenmeye davet ediyor.

Six Senses Kaplankaya Misafir Uzmanlar;

•          Sezin Uğurluoğlu: 1- 18 Mayıs

•          Kim Kosters: 1-31 Mayıs / 2- 30 Eylül / 1-29 Ekim

•          Meghan Martin: 1-30 Haziran / 1- 31 Ağustos / 1-30 Eylül

•          Sanket Yadahalli: 1-31 Temmuz

•          Sommai Phokhamnerd: 1-31 Temmuz

•          Ashley Tan: 6 Ağustos-13 Eylül