Bakım Raporu Aralık
MODA HABER

Bakım Raporu Aralık

Harper’s Bazaar Güzellik Editörü Pelin Hasçalık’ın favori seçimleri

GÜNCELLEME TARİHİ: 22 Aralık 2023

Yazı: Pelin Hasçalık

Özgürlüğün Rengi

"Ben dolaysız, canlı renklerden haz alırım. Hiçbir şey beni -mış gibi, belirsiz, solgun renklerden daha mutsuz edemez." Hubert de Givenchy, renklerle ilişkisini bu sözüyle özetlemişti. Öyle ki modaevinin kurulduğu 1952 yılından itibaren kırmızı, marka için yaşamsal bir renge dönüştü ve efsanevi kokuların hikayesinde daima yer buldu. 1957'de Audrey Hepburn için yaratılan L'Interdit, bugün sıcak kakao özü ve şehvetli çiçeklerle bezenerek Eau de Parfum Rouge Ultime adıyla içimizi ısıtıyor.

Antioksidan Zengini

Drunk Elephant Protini Powerpeptide Resurf Serum, mat ve pürüzlü görünümü hedeflerken cildin dolgun ve canlı olmasını destekliyor. Antioksidan bakımından zengin olan serum ayrıca ince çizgilerin, güneş hasarlarının ve genişlemiş gözeneklerin görünümü iyileştirmeye de yardımcı.

Heykel İlhamı

Lancôme x Louvre Richelieu paleti, M.Ö. 5.yüzyıl Yunan şairi Corinne'in heykelini Louvre'un Richelieu kanadında sunulan şekliyle kutluyor. Lisa Eldridge tarafından tasarlanan paletin şiirselliği, galerinin manyetik ışığından esinleniyor ve heykellerin kabartmaları ile vurgulanıyor.

Pratik Üçlü

Her an çantanızda taşıyabileceğiniz üç pratik ürün: Yüz bölgesinde öne çıkarmak istediğiniz herhangi bir bölge için aydınlık ve parlak bir görünüm yaratan Nude Look Highlighting Glow Pen, formülündeki güçlü nemlendiriciler ve E vitamini ile dudakları besleyen Matte Lipstick Crayon ve keratin sayesinde tırnakları güçlendiren Keratin Oje.

Bereket Simgesi

Yaşam alanlarına kimlik kazandıran Atelier Rebul, notalardan yayılan bereket serisine yeni ürünlerle imza atıyor. Asırlardır birçok kültürde bolluk ve bereketin simgesi olan nar, tarçın ve karanfille birlikte yorumlanarak yaşam alanlarına bolluk taşıyor.