Chanel bu yaz Londra'da bir defile düzenleyecek
MODA

Chanel bu yaz Londra'da bir defile düzenleyecek

Fransız moda evi Chanel, ilk kez Birleşik Krallık başkenti Londra'da bir defile gerçekleştirecek.

GÜNCELLEME TARİHİ: 19 Şubat 2020

Chanel, hayranları ve müşterileriyle daha yerel düzeyde etkileşim kurma stratejisinin bir parçası olarak bu yaz İngiltere başkenti Londra'da defile düzenleyeceğini açıkladı. Sunum, geçen Aralık ayında Paris'te sunulan moda evinin en yeni Métiers d'art gösterisinin bir kopyası olacak.

Chanel, 4 Haziran Perşembe günü şehrin kalbinde yer alan 19. yüzyıl Viktorya dönemi binası olan Old Billingsgate'te Métiers d'art 2019/2020 koleksiyonunu sergileyecek.

Koleksiyon, Karl Lagerfeld'in ölümünün ardından yaratıcı yönetmenlik görevini devralan Virginie Viard'ın ilk Métiers d'art gösterisiydi.

Chanel başlangıçta biri Londra'da, diğeri Pekin'de olmak üzere mayıs ayında gerçekleşecek olan iki defile yapmayı planlıyordu. Ancak, seyahat kısıtlamaları ve koronavirüs ile ilgili diğer konular nedeniyle Chanel, Çin'de gösteri planlarını bir sonraki duyuruya kadar ertelemek zorunda kaldı. Bu, hem Pekin hem de Şanghay moda haftası (Mart ayı için planlanan) için planların da askıya alındığı haberlerinin ardından duyuruldu.