Dolce & Gabbana'dan koronavirüs araştırmaları için bağış!
MODA

Dolce & Gabbana'dan koronavirüs araştırmaları için bağış!

Koronavirüs araştırmalarını desteklemek için Humanitas Üniversitesi ile iş birliği yapan Dolce & Gabbana'dan "Katkımızın bu dramatik sorunu çözmeye yardımcı olacağını umuyoruz" açıklaması yapıldı.

GÜNCELLEME TARİHİ: 18 Şubat 2020

Zeynep Gürer

Dolce & Gabbana, koronavirüsle mücadelede yardımcı olmayı ümit eden bir araştırma projesi için Humanitas Üniversitesi'ne önemli bir bağışta bulundu. İtalyan moda markası bugün, küresel nüfusu etkileyen sorunun çözümüne katkıda bulunmayı umduğunu açıkladı.

Moda evinden yapılan açıklamada "Çin'de başlayan ama tüm insanlığı tehdit eden bu yıkıcı virüsle savaşmak için bir şeyler yapmak zorunda olduğumuzu hissettik. Bu durumlarda doğru seçimi yapmak önemlidir. Bu yüzden Humanitas Üniversitesi'nin mükemmellik ve insanlığı onu burs projesinde zaten iş birliği yaptığımız özel bir kurum haline getiren ideal bir ortak olacağını düşündük." denildi.

Tıp bilimlerine adanmış özel bir İtalyan üniversitesi olan Humanista Üniversitesi, koronavirüs ile mücadelede yardımcı olacak teşhis ve terapötik müdahalelerin geliştirilmesine temel oluşturmayı amaçlıyor.

Dolce & Gabbana tasarımcıları, küresel soruna katkılarının küçük görünebileceğini düşünürken, bunun önemli olacağını umuyorlar. "Bu kadar geniş çaplı trajediler karşısında her eylem önemsiz görünebilir. Fakat [projeyi yöneten] Profesör Mantovani bize bir sinek kuşu hakkında Afrika masalını anlattı: 'Diğer tüm hayvanlar ormana ters yönde uçtu, ancak sinek kuşu yangını söndürmek için su getirmeye devam etti.' Her durumda bir şey yapmaya değdiğini anladık, çok küçük bir jest bile çok büyük önem taşıyor. Bizim için bir görev, katkılarımızın bu dramatik sorunun çözülmesine yardımcı olacağını umuyoruz."