Dünyaca Ünlü İsimlerin Tercihi NU
MODA HABER

Dünyaca Ünlü İsimlerin Tercihi NU

NU dördüncü kez London Fashion Week’te…

GÜNCELLEME TARİHİ: 29 Mart 2024

Şubat ayında London Fashion Week haftasında dördüncü kez koleksiyonlarını sergileyen NU, dünyaca ünlü birçok önemli ismin de uzun yıllardır tercih ettiği bir marka konumunda.

2016 yılında Fransız Vogue’un baş editörü Joan Juliet Buck’in “ayrışan ve aykırı” olarak nitelendirdiği marka, kısa zamanda markanın baş tasarımcısı Nurçin Sebuk ile aralarında kurulacak özel bir dostluğa da vesile olmuş. 

Markayı “İnandığım hikayenin anlatıcısı” olarak tanımlayan Moda Direktörü Hünkan Tellioğlu, 2017 yılında Los Angeles’da devreye aldıkları “Project Showroom”un marka algısına çok güçlü etkiler yarattığını söylüyor.

Yıllar içerisinde Maye Musk, Christine Devine, Erykah Badu, Paris Berelc, Michael Jai White, Jaden Smith, Will Catlett, Tierra Wack gibi ünlülere koleksiyonlar hazırlayan NU, 2020 yılında Beyonce’un yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği “Black is King” filminin kostümlerini hazırlayan üç ekipten biri olarak “En İyi Film Kostüm Tasarımı” dalında Golden Globe’un paydaşı olmayı başarmış.

 Markanın İngiltere ve Avrupa’da ki müdavimleri arasında ise Bessie Carter, Andreea Christea, Siobhan Mcsweeney, BUIKA, Golda Roshuevel ve Rachel Fanconi var.

Yeni sezon trendler ve ilkbahar-yaz 2024 için nu.com.tr.

Londra Moda Haftası ile ilgili detaylı bilgi için de burayı tıklayabilirsiniz.