Fiyonk Fırtınası
MODA

Fiyonk Fırtınası

Podyumların moda severleri romantizmin doruklarına çıkaran zaferi!

GÜNCELLEME TARİHİ: 2 Ocak 2024

2023-24 Sonbahar/Kış sezonunda podyumları süsleyen kurdele trendi, devasa formları ve çarpıcı renkleriyle podyumlardan sokağa iniyor. İhtişamlı büyüklükleriyle dikkat çeken fiyonklar; moda dünyasında zarif detayları sevenlerden cesur tasarımlara imza atanlara kadar herkesi büyülemeye hazırlanıyor. Marie Adam-Leenaerdt'ten Valentino'ya, tasarımcıların kurdele detayıyla dansını masaya yatırıyoruz.

Oldukça davetkâr bir biçimde ve devasa büyüklükteki formları ile dönüşü muhteşem olan fiyonk trendine damgasını vuran tasarımlar; Marie Adam-Leenaerdt'in pembe elbisesini, hediye paketiymiş gibi saran kocaman altın sarısı rengindeki kurdele, Andreas Kronthaler tarafından hazırlanan Vivienne Westwood koleksiyonunda yaka detayında gözümüze çarpan mavi fiyonk, Nina Ricci'nin gök mavisi renginde tasarladığı kostümünün sırt detayındaki XXL kurdele ve Olivier Rousteing'in Balmain şovunda yer alan zümrüt yeşili, ipek saten kumaştan tasarlanan ceket–elbisenin yaka detayındaki fiyonk oldu.

Marie Adam-Leenaerdt

Vivienne Westwood

Nina Ricci

Balmain

Sandy Liang

GMBH

Sizi cezbeden daha minimal fiyonklarsa Givenchy, Paco Rabanna, Oscar de la Renta gibi kurdeleyi omuz, kemer gibi detaylarda ve küçük boyutta kullanmayı tercih eden tasarımcılardan ilham alabilirsiniz. Etro gibi gömlek yakasında detaylandıran kurdele ile trendi yakalayabilirsiniz. Estetik görünümden vazgeçmeyenler için Victoria Beckham, Givenchy ve Paco Rabanna kemer çizgisine ya da bel hizasına kondurdukları küçük fiyonklar ile size göz kırpıyor. En fazla dikkat çeken tasarımlardan biri de Valentino podyumunda yer alan gömlek elbise üzerine yerleştirilmiş onlarca fiyonk detayı oldu. Zarif ya da devasa olarak birçok siluette rastladığımız kurdeleler bu kışın en önemli trendleri arasında yerini aldı. Eğer henüz fiyonk detayı ile barışamadıysanız bu sezon kaçamayacağınızı, hatta İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonlarında da sıklıkla göreceğinizi belirtmek isteriz.

Oscar de la Renta

Etro

Givenchy

Paco Rabanne

Valentino

Victoria Beckham

Rodarte

Simone Rocha