9 Adımda Kabaran Saçlara Veda Edin

Soğuk ve kuru havaların geri dönmesiyle kabarık saç kabusunun önüne geçmenizin 9 yolunu açıklıyoruz.

9 Adımda Kabaran Saçlara Veda Edin

Yazı Ece Büyükçolpan

1. Saçınızı kestirin

Öncelikle kurumuş, cansız saç uçlarınızla vedalaşın. Saçlarınızı güçlendirip sağlıklı görünmesini sağlamanın yolu iyi bir saç kesiminden geçiyor.

2. İpek yastık kılıfı kullanmayı deneyin

İpek kumaştan dikilmiş bir yastık kılıfı, uyurken gece boyu yastığa sürtünen saçlarınızı elektriklenmeden koruyan etkili bir adım olabilir.

3. Saç kremi uygulayın

Her yıkamadan sonra mutlaka saç kremi uygulayın. Nemli saçlarınızın uçlarına uygulayacağınız yoğun nemlendirme özelliğine sahip bir saç kremi, saçınızın kuruyup kabarmasının önüne geçecek etkili bir yol olacak.

4. Saçlarınızı nazikçe şampuanlayın

Saçlarınızı yıkarken saçlarınıza kibar davranın. Şampuanı nazikçe uygulamak, saç uçlarındaki kırılmanın önüne geçeceği gibi saçlarınızın esneklik kazanmasına da yardımcı olacak.

5. Saçlarınızı nazikçe kurulayın

Her yıkamadan sonra saçlarınızı kurularken saçlarınızı hırpalamamaya özen gösterin. Yavaş hareketlerle saçlarınızı kurulamak, saçlarınıza uyguladığınız kremi boşa harcamanın önüne geçecek.

6. Mikrofiber özellikli saç havlusu kullanın

Mikrofiber kumaş hayatımızın her alanında kolaylık sağladığı gibi saç bakım rutininizde de kolaylık sağlayacak. Yatıştırıcı özelliği ile saçlarınızın nemi hapsetmesine yardımcı olarak kabarmasının önüne geçmenize olanak sağlayabilir.

7. Yüksek ısıdan kaçının

Saçlarınızı kuruturken ve saçlarınızı şekillendirirken çok yüksek ısı uygulamaktan kaçının. Unutmayın, etkili sonuç elde etmek isterken saçlarınızın nemden tamamen yoksun kalmasına ve kabarmasına yol açıyor olabilirsiniz.

8. Saçlarınızı taramayı ihmal etmeyin

Her yıkamadan sonra saçlarınızı mutlaka tarayın. Yıkama sonrası nemli saçlarınıza kurutma öncesinde uygulayacağınız krem ve sprey gibi dolaşmanın önüne geçen ürünler uygulayarak saçlarınızı taramanız, saçlarınızın özellikle de bu aylarda kabarmasının önüne geçen önemli bir adım olacak.

9. Saçlarınızı gün aşırı yıkayın

Saçlarınızı her gün yıkamanız saçlarınıza yaptığınız bir iyiliktense saçlarınıza yaptığınız bir kötülük olabilir. Saç derinizdeki yağın saçlarınızı beslediğini ve doğal nem dengesini koruduğunu unutmayın. Saç bakım rutininizi gün aşırı uygulamak saçlarınızın yıpranıp kabarmasının önüne geçecek bir çözüm olabilir.

BİZE ULAŞIN