Gündüz Ve Gece Cilt Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Birçok insan hala gündüz ve gece kozmetiklerinin ayrılmasının iyi bir pazarlama hilesinden başka bir şey olmadığına ikna olmuş durumda. Peki, cilt bakımı rutini bu durumdan bağımsız mı?

Gündüz Ve Gece Cilt Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Aslında cildimizin ihtiyaçları sirkadiyen ritimlerimize göre değişir, bu da bakımın rutinin farklı saatlerde farklı olması gerektiği anlamına gelir. Gündüz ve gece bakımı arasındaki temel farklar nelerdir, nasıl doğru bir şekilde rutininizi düzenlemelisiniz ve bakım ürünlerinde hangi bileşenler aranır; size hepsini anlatacağız.

Fark Ne?

Gündüz ve gece cilt bakımı temelde farklı işlevlere sahiptir. Sabah güzellik rutinindeki ürünler cilde çok aşamalı koruma sağlamalıdır: kuruluk, kirlilik, serbest radikaller, ultraviyole radyasyon ve her gün karşılaştığımız diğer birçok hoş olmayan faktör karşısında kalkan olmalıdır. Geceleri cilt, gün içinde maruz kaldığı tüm stresden arınır ve en önemlisi çeşitli aktif maddelere (örneğin yaşlanma sürecini yavaşlatan asitler ve antioksidanlar) karşı daha geçirgen hale gelir. Ve elbette, bu kadar farklı amaçlar için doğru ürünler seçmek gerekiyor.

BİZE ULAŞIN